יוני - שירותי אינסטלציה

גילוי נזילת מים

גילוי נזילות מים - יוני אינסטלטור

גילוי נזילות מים: איך מזהים שיש נזילה ומה עושים?

נזילת מים מצנרת האינסטלציה היא אחת מהליקויים הבסיסיים שעלולים להתרחש בכל מבנה. גילוי מוקדם של נזילת מים, חוסך הרבה מאוד כסף, כאב ראש ומונע נזקים מהותיים בטווח הארוך. 

כיצד ניתן להבין שיש לנו נזילת מים?

  • חשבונות מים מנופחים ולא הגיוניים לעומת השימוש. אם חשבונות המים גבוהים מהרגיל סביר להניח שיש נזילה באחד הצינורות או המכשירים. בדיקה ראשונית יש לבצע בבחינת מד המים. תנודות המונה עשויות לחשוף שיש נזילה בחלק מסוים של הצנרת. על מנת שהבדיקה תהיה אפקטיבית חשוב לסגור את השיבר הביתי ולוודא שלא זורמים מים בברזים, במדיח או במכונת הכביסה. לאחר שהכל סגור יש ללכת למונה ולראות אם הוא ממשיך לעלות. אם המספרים עולים סביר להניח שיש דליפה. אם המספרים אינם משתנים מומלץ להמתין פרק זמן ולדגום את המונה לאחר מכן, אם יש שינוי במספרים, זה אומר שהדליפה איטית וחשוב לאתר אותה במהרה.

  • שלוליות שמצטברות מתחת לכיור, לברזי ניל או מקורות מים אחרים מצביעים בוודאות על כך שיש סוג של נזילה, אמנם מדובר על בעיה פשוטה שדורשת חיזוק או החלפה אבל עדיין אם לא מטפלים בנזילה היא עלולה להחמיר.

  • נזילת מים לא מתרחשת רק בצינורות ובקווי הביוב הנסתרים, דליפה מברזים או מחיבורים של מכשירים המחוברים למקור מים, גם מיכל ההדחה של האסלה עלול לטפטף וליצור ראשית בזבוז מים וכסף ושנית בעיות אקוטיות בהמשך. האסלה מהווה מקור מצוין לנזילות פנימיות נסתרות, המים עשויים לזלוג מהמכל לתוך הקערה בלי להפרעה. שיטה ביתית לאיתור הנזילה היא באמצעות בקבוקון צבע מאכל. לטפטף כמה טיפות צבע מאכל למיכל השירותים, להמתין כמה דקות. אם הצבע דלף לאסלה המשמעות שיש נזילה.

  • כתמי רטיבות באזורים שונים בבית, בעיקר במקומות מרוחקים מברזים, חדרי אמבט ומטבח או שאר מקורות מים. כתמי לחות ורטיבות, בעבוע, קילוף לא מוסבר של הצבע או הסיד, צבע מעופש וכד' בהחלט מעידים שיש בעיה ויש לגלות את מקור הנזילה.

  • ריח מעופש תמידי של רטיבות ועובש מוכיחים כי גם אם הדבר לא נראה בעין ישנה נזילה פנימית שגורמת לקירות, לארונות או למרצפות לייצר את הריח ובלי גילוי נזילת המים הוא לא יעלם ואף יחמיר.

גילוי נזילת מים באמצעות מצלמה טרמית / סיב אופטי / גז

גילוי נזילה באמצעות גז - חצר בית בתל אביב
גילוי נזילה באמצעות גז - חצר בית בתל אביב
גילוי נזילה מצינור ביוב - מצלמת סיב אופטי
גילוי נזילה מצינור ביוב - מצלמת סיב אופטי
גילוי נזילה במצלמה טרמית - בת ים
גילוי נזילה במצלמה טרמית - בת ים

יוני אינסטלטור | מאתר נזילות מקצועי

אז מה עושים לאחר שמבינים שיש לנו נזילת מים?

לאחר שמבינים כי ישנה נזילה, אך היא סמויה ולא ניתן לראותה בעין יש צורך לפנות לאינסטלטור המתמחה בגילוי נזילת מים לצורך איתור נזילות במערכות אינסטלציה. על מנת לאתר נזילה בחלק החבוי של הצנרת נדרש האינסטלטור להיעזר בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת מצלמה טרמית, מצלמת קווי מים רובוטית, חיישן גז וכד'.

ישנם מגוון דרכים לאתר נזילה. השיטות ננפוצה ביותר היא גילוי נזילה באמצעות מצלמה טרמית. בנוסף ישנן שיטות נוספות (בהתאם לצורך):

  • גילוי נזילה באמצעות מערכת גז
  • גילוי נזילה באמצעות מצלמת סיב אופטי (לצילום ואיתור נזילת פנים בצינור ביוב בעיקר)
  • איתור באמצעות מד לחץ ובלון חסימה

איתור נזילה באמצעות מצלמה טרמוגרפית מתבצעת ללא צורך בקרבה לצינורות או הרס מיותר של מרצפות וקירות, הטכנולוגיה פועלת באמצעות קרינת אינפרא אדום (IR) וזיהוי מקורות חום/קור והמרת האנרגיה לתמונה. מהות הבדיקה היא גילוי שינויי טמפרטורה ותנודות של חום סביב מיקום הנזילה. חיישני המצלמה מזהים במדויק את תנודות הטמפרטורה אשר מוצגים על צג הטאבלט לפי צבעים, כאשר צבע כחול מסמל טמפרטורה קרה ואדום מסמל חמה והמנעד באמצע מסמן את תוואי הנזילה, במידה ויש.

איתור נזילה באמצעות מצלמה טרמית הוא מדויק ומאפשר הגעה כמעט כירורגית לפיצוץ בצינור ללא צורך בהרס של המבנה. ניתן לסמן את מקום הדליפה ולטפל בשיטות אל הרס מקצועיות תוך נזק מזערי לכל שאר הצנרת שלא נפגעה.

יוני אינסטלטור - גילוי נזילת מים - תמונת נושא

שירותי אינסטלציה נוספים לדירות

יש לכם נזילת מים בדירה?

חייגו אלי עכשיו לקבלת הצעת מחיר מידית!

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

יוני אינסטלטור - תיקון מרזב פנימי

תיקון מרזב פנימי

תיקון מרזב פנימי: המדריך המלא לשמירה על הבית עם השנים ועם העונות, הבית עובר שינויים ואלו מתבטאים בצורות שונות. טיפול במבנה יכול לשמור עליו לאורך

יש לכם נזילה? בעיית רטיבות שלא נפתרת? ‏זקוקים לפתרון מקצועי ומידי?

שמי יוני קוזי, אינסטלטור מומחה באיתור נזילות כבר מעל 15 שנה.

אני מזמין אתכם פשוט ליצור איתי קשר, אני כבר אעשה עבורכם את כל "הסיפור הזה" לפשוט יותר.

לא רק שירות מקצועי, אלא גם מחירים הוגנים!

חייגו אלי עכשיו לקבלת הצעת מחיר מידית!

יוני אינסטלטור - תמונת קונספט אינסטלטור מומחה