יוני - שירותי אינסטלציה
יוני אינסטלציה שירותי אינסטלציה מתקדמים

איתור נזילות במצלמה טרמית

איתור נזילות במצלמה טרמית כבר מעל ל 15 שנה

שלום, שמי יוני קוזי, אינסטלטור מומחה באיתור נזילות במצלמה טרמית מקצועית. אני מתמחה באיתור נזילות כך שאני יכול לומר שתהליך האיתור והטיפול בנזילה הוא מהיר וקל, בלי בלגן ובלי סיפורים מורכבים.‏

זקוקים לאיתור נזילה במצלמה טרמית? חייגו אלי עכשיו!

החלפת צנרת מים
איתור נזילה בצנרת

יוני אינסטלציה - מומחה באיתור נזילות במצלמה טרמית

שלום, שמי יוני קוזי, אינסטלטור מומחה באיתור נזילות במצלמה טרמית
הקמתי את "יוני אינסטלציה" לפני כ- 15 שנה, אני מאוד אוהב את מה שאני עושה והשירות שלי ניתן ‏במקצועיות רבה ומכל הלב.‏
אני מתמחה באיתור וזיהוי נזילות באמצעות מצלמה טרמית מקצועית כך שהטיפול במקור הנזילה הוא ‏מהיר, קצר וממוקד, בלי הרבה בלגן ובלי סיפורים מורכבים.‏

אם יש לכם בעיית נזילה, בעיית רטיבות שלא נפתרת, או כל בעיית איטום ואתם ‏זקוקים לפתרון מקצועי ומידי, שיפתור את הבעיה אחת ולתמיד, אני מזמין אתכם פשוט ליצור איתי קשר, אני כבר אעשה את כל "הסיפור הזה" לפשוט יותר.

✓ שירות מהלב    ✓ מחירים הוגנים   ✓ זמינות גבוהה‏

איתור נזילה במצלמה טרמית - למומחים בלבד

נזילה במערכת האינסטלציה היא סוגיה שיש לטפל בה בצורה מקצועית ומדויקת, זאת מאחר שהנזק יכול להיות משמעותי למבנה ובמצבי קיצון אף לבריאות. מאחר שמדובר בדרך כלל על צנרת החבויה בתוך הקירות או מתחת לרצפה, על מנת לאתר את הנזילה יש צורך בטכנולוגיה מתקדמת, תהליך איתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית.

צנרת המים או הביוב של מבנה, בדרך כלל משלבת צנרת גלויה וצנרת סמויה, כזו שלא ניתן לראות בעין. כאשר ישנה נזילה בחלקים העליונים, קל לאתר אותה בזמן ולטפל במהירות, אך כאשר מדובר על נזילות בחלקים החבויים, זהו אתגר שרק אינסטלטורים המתמחים באיתור נזילות במצלמה טרמית ובעלי ניסיון של שנים יוכלו לאתר את מקור הבעיה במהירות ובדיוק המרבי כך שחשוב להבין שלא כל אינסטלטור הוא מומחה באיתור נזילות.

זמינות 24/6

שירות ואיכות ללא תחרות

מעל 15 שנות ניסיון

אחריות על העבודה

הסימנים שמעלים חשד לנזילה

ללא ספק, חשוב מאוד לעלות על הנזילה בזמן, זאת ניתן לעשות בעיקר ע"י חושים חדים ומודעות. כאשר שעון המים והחשבון מרקיעים שחקים ללא כל סיבה, כאשר יש כתם רטיבות שלא עובר או הולך ומתרחב, ריח עובש, בועות או  קילוף של הטיח או כל סממן אחר ללחות בקירות, כל אלה עלולים להעיד שיש פיצוץ, סדק או נזילה מאחד הצינורות.

כאמור, בחלקים הסמויים של הצנרת, לא פשוט לאתר את מיקום הנזילה. על מנת לפעול בצורה נכונה יש לפנות לאינסטלטור המתמחה באיתור נזילות במצלמה טרמית או טכנולוגיה מתקדמת אחרת. זאת בעיקר על מנת לפעול בצורה נקיה וללא הרס מיותר של קירות המבנה, כי כולם רוצים להימנע משבירת קירות מיותרת והשקעה כספית עצומה שכוללת גם שיפוץ.

איתור נזילות בדירה עם מצלמה טרמית
איתור נזילות במצלמה טרמית - רמת גן

מצלמה טרמית איך זה עובד?

מצלמה טרמוגרפית (נקראת גם מצלמת אינפרא אדום או מצלמת הדמיה טרמית) היא מכשיר היוצר תמונה באמצעות קרינת אינפרא אדום (IR). מדובר על מכשיר "ללא מגע" המזהה אנרגיית חום וממיר אותה לתמונה ויזואלית.

מצלמה תרמית מורכבת מעדשה, חיישן תרמי, רכיבים מכאניים לעיבוד המידע. למצלמות טרמיות שימושים שונים מעולמות מגוונים, החל מרפואה, אכיפת חוק ועוד, כבאים למשל, משתמשים בהן כדי לראות מבעד לעשן, למצוא אנשים ולאתר נקודות חמות של שריפות פעילות. חשמלאים משתמשים בהדמיה תרמית כדי לזהות נקודות חמות במערכות חשמל שיכולות להצביע על תקלות מסוכנות, טכנאי בניין בודקים את איכות הבנייה והבידוד וכד'. גם עולם האינסטלציה עושה שימוש נרחב במצלמות הללו המתבססות על שינויי טמפרטורה ותנודות של חום סביב מיקום הנזילה. חיישני המצלמה מזהים את תנודות הטמפרטורה אשר מוצגים על צג הטאבלט לפי צבעים.

תהליך האיתור באמצעות מצלמה טרמית

השלב הראשון בעבודה עם מצלמה טרמית לאיתור נזילה הוא בצורך לחמם את המים בצינורות, זאת על מנת שבאזור הפגום של הצנרת יטפטפו המים החוצה ויגרמו להפרשי טמפרטורה על מנת שהמצלמה תזהה בקלות. כאמור ההבדלים מופיעים בצורה של צבעים, כאשר צבע כחול מסמל טמפרטורה קרה ואדום מסמל חמה והמנעד באמצע מסמן את תוואי הנזילה, במידה ויש.

כאשר מאתרים את מקור הנזילה, בתוך קירות, בתקרות, מתחת לקרשים או פרקט, בתוך יסודות בטון, מאחורי אריחי המטבח, השליכט הצבעוני או בחדרי האמבט, מסמנים אותו וכך יודעים במדויק היכן הנזילה, ניתן לשבור רק חלק מזערי מהקיר או להרים מס' מרצפות קטן ולהימנע מנזק מיותר ורחב יותר. גם כאשר הנזילות אינן בצנרת עדייו ניתן לאתר את מיקומן, כאמור ע"י השינויים בטמפרטורה, כאשר בחיבורי הקיר והרצפה יהיה הבדל בצבע המתקבל בעת הצילום. מי גשם שחודרים דרך הקיר, המרפסת או החלון, הצפות שגורמות לחלק התחתון לתפוס רטיבות ועוד, את הכל ניתן לאתר באמצעות צילום טרמי.

זקוקים לאיתור נזילה במצלמה טרמית? חייגו אלי עכשיו!