יוני - שירותי אינסטלציה
יוני אינסטלציה שירותי אינסטלציה מתקדמים

איתור נזילות במצלמה טרמית

איתור נזילות במצלמה טרמית כבר מעל ל 15 שנה

שלום, שמי יוני קוזי, אינסטלטור מומחה באיתור נזילות במצלמה טרמית מקצועית. אני מתמחה באיתור נזילות כך שאני יכול לומר שתהליך האיתור והטיפול בנזילה הוא מהיר וקל, בלי בלגן ובלי סיפורים והכל במחירים הוגנים.‏

זקוקים לאיתור נזילה במצלמה טרמית? חייגו אלי עכשיו!

יוני אינסטלציה - מומחה באיתור נזילות במצלמה טרמית

שלום, שמי יוני קוזי, אינסטלטור מומחה באיתור נזילות במצלמה טרמית
הקמתי את "יוני אינסטלציה" לפני כ- 15 שנה, אני מאוד אוהב את מה שאני עושה והשירות שלי ניתן ‏במקצועיות רבה ומכל הלב.‏
אני מתמחה באיתור וזיהוי נזילות באמצעות מצלמה טרמית מקצועית כך שהטיפול במקור הנזילה הוא ‏מהיר, קצר וממוקד, בלי הרבה בלגן ובלי סיפורים מורכבים.‏

אם יש לכם בעיית נזילה, בעיית רטיבות שלא נפתרת, או כל בעיית איטום ואתם ‏זקוקים לפתרון מקצועי ומידי, שיפתור את הבעיה אחת ולתמיד, אני מזמין אתכם פשוט ליצור איתי קשר, אני כבר אעשה את כל "הסיפור הזה" לפשוט יותר.

✓ שירות מהלב    ✓ מחירים הוגנים   ✓ זמינות גבוהה‏

יוני אינסטלטור - איתור נזילות במצלמה טרמית

איתור נזילה במצלמה טרמית - למומחים בלבד

נזילה במערכת האינסטלציה היא סוגיה שיש לטפל בה בצורה מקצועית ומדויקת, זאת מאחר שהנזק יכול להיות משמעותי למבנה ובמצבי קיצון אף לבריאות. מאחר שמדובר בדרך כלל על צנרת החבויה בתוך הקירות או מתחת לרצפה, על מנת לאתר את הנזילה יש צורך בטכנולוגיה מתקדמת, איתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית.

צנרת המים או הביוב של מבנה, בדרך כלל משלבת צנרת גלויה וצנרת סמויה, כזו שלא ניתן לראות בעין. כאשר ישנה נזילה בחלקים העליונים, קל לאתר אותה בזמן ולטפל במהירות, אך כאשר מדובר על נזילות בחלקים החבויים, זהו אתגר שרק אינסטלטורים המתמחים באיתור נזילות במצלמה טרמית מקצועית ובעלי ניסיון של שנים יוכלו לאתר את מקור הבעיה במהירות ובדיוק המרבי.

כך שחשוב לדעת: כשיש בעיית נזילה וזקוקים לאיתור מקצועי, מזמינים "מאתר נזילות" שמתמחה באיתור נזילות שהרי לא כל אינסטלטור הוא מומחה באיתור נזילות עם מצלמה טרמית.

זמינות 24/6

שירות ואיכות ללא תחרות

מעל 15 שנות ניסיון

אחריות על העבודה

הסימנים שמעלים חשד לנזילה

ללא ספק, חשוב מאוד לאתר את הנזילה בזמן. יש כמה סממנים שיכולים לסמן לנו שאולי יש לנו נזילה והם:
1. כאשר שעון המים והחשבון מרקיעים שחקים ללא כל סיבה
2. כאשר יש כתם רטיבות שלא עובר או הולך ומתרחב
3. ריח עובש
4. בועות שמתחילות להופיע כל פני הקיר
5. קילוף של הטיח או כל סממן אחר ללחות בקירות

כל אלה עלולים להעיד שיש פיצוץ, סדק או נזילה מאחד הצינורות.

כאמור, בחלקים הסמויים של הצנרת, לא פשוט לאתר את מיקום הנזילה. על מנת לפעול בצורה נכונה יש לפנות לאינסטלטור המתמחה באיתור נזילות במצלמה טרמית או טכנולוגיה מתקדמת אחרת. זאת בעיקר על מנת לפעול בצורה נקיה וללא הרס מיותר של קירות המבנה, כי כולם רוצים להימנע משבירת קירות מיותרת. (ראה גם: תיקון צנרת מים ללא הרס)

נגן וידאו

איתור נזילות במצלמה טרמית – סרטון

איתור נזילה בקיר במצלמה טרמית - רמת גן
איתור נזילה בקיר במצלמה טרמית - רמת גן

מצלמה טרמית איך זה עובד?

מצלמה טרמוגרפית (נקראת גם מצלמת אינפרא אדום או מצלמת הדמיה טרמית) הוא מכשיר היוצר תמונה באמצעות קרינת אינפרא אדום (IR). מדובר על מכשיר "ללא מגע" המזהה אנרגיית חום וממיר אותה לתמונה ויזואלית.

מצלמה תרמית מורכבת מעדשה, חיישן תרמי ורכיבים מכאניים לעיבוד המידע. למצלמות טרמיות שימושים שונים מעולמות מגוונים, החל מרפואה, אכיפת חוק, כבאים המשתמשים בהן כדי לראות מבעד לעשן, למצוא אנשים ולאתר נקודות חמות של שריפות פעילות ועוד.

גם עולם האינסטלציה עושה שימוש נרחב במצלמות טרמיות המתבססות על שינויי טמפרטורה ותנודות של חום סביב מיקום הנזילה כאשר חיישני המצלמה מזהים תנודות טמפרטורה אשר מוצגים על צג המסך לפי צבעים.

תהליך האיתור באמצעות מצלמה טרמית

השלב הראשון בעבודה עם מצלמה טרמית לאיתור נזילה הוא בצורך לחמם את המים בצינורות, זאת על מנת שבאזור הפגום של הצנרת יטפטפו המים החוצה ויגרמו להפרשי טמפרטורה על מנת שהמצלמה תזהה בקלות. הפרשי הטמפרטורה מופיעים על הצג בצורה של צבעים, כאשר צבע כחול מסמל טמפרטורה קרה ואדום מסמל חמה והמנעד באמצע מסמן את תוואי הנזילה, במידה ויש.

מקור הנזילה יכול להימצא למעשה בכל מקום נסתר: בתוך קירות, בתקרת הבית, מתחת לריצוף, בתוך יסודות בטון, מאחורי אריחי המטבח או בחדרי האמבט. לאחר איתור מקור הנזילה המדויק, ניתן לשבור רק חלק מזערי מהקיר או להרים מס' מרצפות קטן ולהימנע מנזק מיותר ורחב יותר. גם כאשר הנזילות אינן בצנרת עדייו ניתן לאתר את מיקומן, כאמור ע"י השינויים בטמפרטורה, כאשר בחיבורי הקיר והרצפה יהיה הבדל בצבע המתקבל בעת הצילום.

גם מי גשם שחודרים דרך הקיר, המרפסת או החלון, הצפות שגורמות לחלק התחתון לתפוס רטיבות ועוד, את הכול ניתן לאתר באמצעות מצלמה טרמית מקצועית.

איתור נזילה במצלמה תרמית בדופן קיר תחתון - כפר סבא
איתור נזילה במצלמה תרמית בדופן קיר תחתון - כפר סבא

זקוקים לאיתור נזילה במצלמה טרמית? חייגו אלי עכשיו!

שאלות ותשובות על איתור נזילות במצלמה טרמית

לא. במידה ויש לכם נזילה בקיר או רטיבות, כדאי שתחפשו אחר "מאתר נזילות" ולא אינסטלטור. מאתר נזילות הוא אינסטלטור שיש לו מומחיות וניסיון רב באיתור נזילות. גם אם לאינסטלטור כללי יש מצלמה טרמית, לא בהכרח שיש לו את הניסיון והמומחיות לאיתור נזילות כמו למאתר מקצועי שמתמחה רק באיתור.

בדרך כלל איתור שמתבצע ע"י מאתר מומחה ומקצועי זה עניין של שעה-שעתיים, לאחר מכן המאתר ייתן לכם דו"ח מפורט על הממצאים כולל צילומים

לאיתור נזילות יש טווח מחירים רחב והוא נע בין 800 – 1800 ש"ח. אני ממליץ לכם תמיד לוודא מראש את המחיר עוד בשיחת הטלפון הראשונית. יחד עם זאת חשוב להבין, זה לא המחיר אלא המומחיות. חשוב שתקבלו ביטחון במאתר הנזילות שהזמנתם שהוא יכול לבצע את האיתור כמו שצריך ובמדויק, כי איתור זול ולא מדויק יעלה לכם הרבה יותר מאיתור מקצועי (אולי במחיר גבוה יותר) אבל שיפתור לכם את הבעיה בפעם אחת, במידי.

1. כאשר אתם מקבלים חשבון מים גבוה מהרגיל
2. אם אתם רואים כתם רטיבות שמתחיל להופיע בקיר או בתקרה
3. במידה ואתם מתחילים להריח ריח של עובש בחדר
4. בועות שמתחילות להופיע על הצבע של הקיר יכולות להעיד שהקיר רטוב
5. קילוף של הטיח או כל סממן אחר ללחות בקירות

לא כל אינסטלטור יודע לבצע איתור נזילות. ההמלצה שלנו היא קודם כל לפנות למאתר נזילות ולא לאינסטלטור רגיל. לבעל מקצועי שמזדהה כמאתר נזילות יש את המומחיות הנדרשת כמו גם את כלי האיתור הנדרשים לביצוע העבודה.  בנוסף תמיד מומלץ לוודא את המחיר הנדרש לאיתור כבר בשיחה הראשונית בשל טווח מחירים הרחב.

אנו ממליצים להמתין כשבועיים שלושה לפחות לפני שאתם צובעים מחדש את הקיר כי חשוב לוודא שהקיר יבש לגמרי על מנת שהצבע החדש לא יתקלף שוב.

כן, בהחלט. הניסיון שלנו באיתור נזילות עם מצלמה טרמית כמו גם באיתור נזילות מורכבות נותן לנו את הביטחון המלא להתחייב ב- 100% לאיתור מהיר ומקצועי לאיתור מדויק של מקור הנזילה.

לפתרון בעיית נזילה יש שני שלבים. הראשון, איתור הנזילה והשני זה פתרון הבעיה לאחר שאיתרנו באמצעות המצלמה את מוקד הבעיה. לאחר סיום תהליך האיתור, נשאל אתכם אם תרצו שנסדר את בעיית הנזילה (בהתאם להצעת מחיר שנגיש לכם במקום) ובתאם להחלטתכם כך ייעשה.

בהחלט. יש מקרים בהם הדייר מבוטח ולכן זקוק רק לדו"ח איתור הנזילה ע"מ להגיש לחברת הביטוח כאישור/תביעה או לכל מטרה אחרת. יש מקרים שצריך להוכיח לדייר אחר בבניין שהנזילה מגיעה ממנו ובאחריות שלו לתקן או להגיש הוכחה לוועד הבית שמקור הנזילה הוא בתשתית הבניין ולכן אחרי כל איתור נזילה שאנו מבצעים, אנו מגישים דו"ח רשמי ומפורט עם כל התצלומים הרלוונטיים לכל מטרה נדרשת.