יוני - שירותי אינסטלציה
bg
לוגו יוני אינסטלטור - שירותי אינסטלציה מתקדמים

החלפת צנרת

יוני אינסטלציה - החלפת צנרת וחידוש צנרת

שלום, שמי יוני קוזי, אינסטלטור מוסמך, מתמחים בחידוש / החלפת צנרת מים ו/או צנרת ביוב כבר מעל ל 15 שנה. שירותי אינסטלציה מתקדמים בלי הרבה בלגן ובלי סיפורים מורכבים.‏

זקוקים להחלפת צנרת? חייגו אלי עכשיו!

נגן וידאו

שירותי האינסטלציה שלנו

זקוקים להחלפת צנרת? חייגו אלי עכשיו!

יוני אינסטלציה - חידוש והחלפת צנרת

שלום, שמי יוני קוזי, אינסטלטור מוסמך, מומחה באיתור נזילות והחלפת צנרת ותשתיות.
הקמתי את "יוני אינסטלטור" לפני כ- 15 שנה, אני מאוד אוהב את מה שאני עושה והשירות שלי ניתן ‏במקצועיות רבה ומכל הלב.‏

אם אתם זקוקים להחלפת צנרת, מים או ביוב ואתם ‏זקוקים לפתרון מקצועי, מידי ואיכותי שיפתור את הבעיה אחת ולתמיד,

אני מזמין אתכם פשוט ליצור איתי קשר, אני כבר אעשה את כל "הסיפור הזה" לפשוט יותר.

✓ שירות מהלב    ✓ מחירים הוגנים   ✓ זמינות גבוהה‏

יוני אינסטלטור - החלפת צנרת

יוני אינסטלציה - החלפת צנרת ללא הרס

החלפת צנרת בבית מתבצעת פעם בעשרות שנים אם בכלל ולכן יש הרבה אנשים שחושבים על ההרס והבלגן שיוצר בבית בעקבות תהליך שכזה.

זה לא חייב להיות ככה.

"יוני אינסטלטור" עם מעל 15 שנה של ניסיון בכל הקשור בהחלפת צנרת בבתים, החלפת תשתיות צנרת לבתים פרטיים ובנינים משותפים אני יכול לומר בגאווה שאנחנו מתחייבים לטפל בבעיה במהירות ובלי סיפורים מורכבים ולעשות את העבודה באופן הכי נקי, הכי מהיר והכי איכותי.

השירות שלי מתבסס בראש ובראשונה על שקיפות, אמינות ומקצועיות בלתי מתפשרת!

זמינות 24/6

שירות ואיכות ללא תחרות

מעל 15 שנות ניסיון

אחריות על העבודה

מידע שחשוב לדעת על החלפת צנרת

בכל בית או דירה יש מספר תשתיות שגם אם לא ממש רואים אותן הן מרכזיות ומהותיות. מערכות החשמל, גז ותקשורת. אחת המערכות החשובות היא צנרת המים והביוב. הכוונה היא למערכת מורכבת של צינורות מים וביוב שמשדרגות לנו את החיים, כי מה היינו עושים אם לא היו מים זורמים בברזים?

ולמעשה, כאשר אין מים בברזים או שיש תקלות חוזרות ונשנות חשוב מאוד לבדוק את הצנרת בצורה מקצועית ובמקרה הצורך להחליף את כל הצנרת או באופן חלקי.

החלפת צנרת חלודה

מתי יש לשקול החלפת צנרת מים?

למען האמת, לעיתים מומלץ להקדים תרופה למכה ולא לחכות עד לרגע בו מגיעים הסימנים של ליקויים בצנרת, כי בשלב הזה כבר ברור שיש נזילה או הצפה והמשמעות היא לעיתים נזק אמיתי למבנה. לכן, מומלץ לא להמתין וכאשר מדובר על רכישה של בית ישן, מומלץ להחליף את כל הצנרת, כמובן לעשות זאת עוד לפני האכלוס מאחר שמדובר על הרמה של בלטות ושבירה של קירות.

כאשר רוכשים נכס ישן חשוב מאוד לבדוק את גיל ואיכות הצנרת, יש לזכור כי בבתים ישנים הרוב הגורף של הצינורות עשויים ממתכת, חומר שאינו עמיד נגד מים ולאחר שימוש מאסיבי נוצרת עליו קורוזיה, החלודה עלולה לגרום לסדקים ולהתפוררות של הצינורות. החלפת צנרת לצינורות מודרניים העשויים פלסטיק מאסיבי ועמיד במיוחד עשויה לחסוך משאבים רבים בעתיד ובעיקר עוגמת נפש במקרה של פיצוץ. טרם ההחלפה חשוב מאוד לבדוק האם בעבר כבר בוצע שדרוג לתשתית ואולי אם חלק טופל או הוחלף אין צורך בהחלפה מלאה.

ההמלצה מקצועית של אינסטלטורים המתמחים בהקמה והחלפה של תשתיות מים היא שכאשר מדובר על צנרת בת עשרות שנים, שסביר להניח שיש לה בלאי משמעותי, למשל הצטברות של אבנית או חלודה העלולה לפגום באופן משמעותי ותברואתי באיכות המים ואף עם הזמן לקרוס או להתפוצץ תחת הנטל, ההמלצה היא פשוט להחליף ולא להתלבט כלל.

סביר הניח שברגע הראשון נושא החלפת צנרת יראה כמותרות שלא כדאי לבצע, כי הרי לא רואים את הצינורות… אבל חשוב להבין כי גם אם כרגע מדובר על השקעה מורכבת ומעט יקרה בעתיד החסכון יהיה משמעותי, כי אם לוקחים את עלויות חשבון המים הגבוהה במקרה של פיצוץ או נזילה גם שלא ניכרת בעין, או את הרטיבות שתצטבר בקירות או ברצפה ואת ההכרח לשבור קירות בהמשך על מנת לתקן או להחליף את הצינורות ללא ספק מדובר על השקעה מעולה לטווח הארוך.

כאמור התקנה של צנרת חדשה מתבצעת לאחר שאינסטלטור מומחה ערך אבחון ואיתור של תוואי הצנרת, המיקום שלה לאורך ולרוחב המבנה וצרכי הלקוח. כאשר מתקינים צנרת חדשה חשוב להקפיד שהיא תעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר של איכות ותקינות. בבתים פרטיים מומלץ להתקין צנרת פלסטיק גמישה ומותאמת למתווה הדירה, הפלסטיק הוא מאסיבי ועמיד בפני זרימת מים, אינו צובר קורוזיה או חלודה והמים נותרים איכותיים ונקיים.

החלפת צנרת - פתח תקווה
החלפת צנרת מים - רמת גן

סוגי צנרת מים לבית

כיום עושים שימוש בעיקר בשני סוגי צנרת פלסטיק, צינור SP או צינור  PEX כאשר לסוגי הצינורות יש קידוד של צבע כאשר יש כמה צבעים המצינים שונות בייעוד:

 • צינור צבע כחול – מים קרים
 • צינור צבע ואדום – מים חמים
 • צינור צבע שחור עמיד לתנאי חשיפה לשמש ותנאי חוץ 
 • צינור לבן עבור הסקה / חימום פנימי לבית

צנרת SP נחשבת לאיכותית ועמידה במיוחד, היא עשויה מחומרי גלם איכותיים בעיקר ממפוליאתלין כאשר החלק הפנימי של הצינור עשוי מרשת אלומיניום, הרכיב המתכתי מסייע לעמידות הצינור ומקל על איתור תקלות באמצעות מכשירים מתאימים ללא צורך בפירוק מרצפות או חיפויי הקירות. את צנרת – SP מתקינים או בלחיצה או בהברגה והוא ידוע באיכות הבידוד.

צנרת PEX עמידה מאוד בלחץ, שחיקה ובלאי ובמיוחד בתנאי אקלים משתנים. הם יעילים מאוד נגד קורוזיה והצטברות של אבנית. השם PEX משמעותו קיצור של פוליאתילן צולב. קשרים צולבים אלה במבנה הכימי של PEX מעניקים לצינור חוזק ועוצמה ייחודיים אך יחד עם זאת גמישות ואלסטיות מסוימת.

לא רק בחירת סוג הצנרת חשובה אלא גם קוטר בצינורות. חשוב להתאים את הקוטר לאופן וכמות השימוש, דהיינו מספר נקודות המים שיש במבנה, זאת על מנת למנוע שימוש לקוי בצינורות ובלאי מוגבר ומהיר מידי.

השיטות הקיימות בהחלפת צנרת מים

החלפת צנרת חייבת להתבצע בידי איש מקצוע בעל ניסיון אשר מבין את הדרך הנכונה להתקין אותה, מאחר שיש שתי שיטות עיקריות לעשות זאת, השיטה הקווית והשיטה המקבילית. לכל אחת מהן יתרונות וההחלטה נובעת בדרך כלל מאופי המבנה.

השיטה הקווית– התקנה של מרכזיית מים המעבירה באמצעות צינורות המחוברים לכל נקודת מים. מאחר שיש הרבה צינורות וכל אחד למעשה אינדיבידואל, כאשר יש תקלה ניתן לטפל נקודתית בצינור הפגוע ללא קשר לאחרים התקינים.

השיטה המקבילית – חיבור של שעון מים באמצעות צינורות לנקודות המים, זה גורם לזרימה ישירה לברזים ללא מעבר במרכזיה, החיסרון המשמעותי הוא שמאחר שמדובר ב- One Piece במקרה של תקלה יש לנתק את כל הבית מהמים עד לתיקון

שאלות ותשובות על החלפת צנרת

בהחלט כן. החלפת צנרת ללא שבירה של מרצפות מבצעים ע"י החדרה של שרוול בד שעוטף את הצנרת מבפנים וכך אוטם את הסדק שקיים. השיטה הזו נקראת "תיקון צנרת אל הרס".

העובדה שבצנרת SP לעולם לא תתפתח קורוזיה וחלודה, הופכת אותה לצנרת המועדפת כיום על האינסטלטורים בישראל. צנרת SP יכולה להחזיק מעמד שנים רבות.

לבחירה בצנרת SP להחלפת צנרת קיימת יש מספר יתרונות:

 1. מחזיקה לאורך שנים בשל העובדה שאינה צוברת קורוזיה או חלודה
 2. ניתן לבצע חיבורים בצנרת SP בקלות רבה ולכן יש אפשרות לחבר נקודות מים חדשות בקלות
 3. צנרת שנחשבת אמינה ביותר, בנויה מ-3 שכבות: פלסטיק, אלומיניום ופלסטיק
 4. הצנרת היחידה שמותר לבצע איתה חיבורים בתוך קירות

ישנם 4 סוגי צנרת מרכזיים שמקובל להשתמש בהם כיום, לכל אחת יש יתרונות/חסרונות משלה (פרטים נוספים ניתן למצוא באתר):

 • צנרת מים פקסגול (PEX)
 • צנרת מים SP
 • צנרת פלדה מגולוונת
 • צנרת נחושת למים

 

ישנם 2 יתרונות מרכזיים לבחירה בשימוש בצנרת PEX על צנרת SP:

 1. צנרת PEX זולה יותר מ SP
 2. מאפשרת תיקון ללא הרס במידה ויש תקלה באמצעות השחלת צינורות לשרוול

בשל היתרונות הרבים שיש לצינורות ביוב מפלסטיק, נתייחס אליהם בלבד:

 1. צינורות PVC בעלי חוזק גבוה ועמידות גבוהה, עמידים בדרך כלל בטמפרטורת ביוב של 65-70 מעלות. יחד עם זאת, רגישות גבוהה לכימיקלים שיכולים לייצר נזק בצינור הפולימרי
 2. צינור ביוב פוליפרופילן – עמידים מאוד גם בפני טצפרטורת ביוב גבוהות (יכול להגיע עד 100 מעלות) וגם עמידים בפני כימיקלים.