יוני - שירותי אינסטלציה
bg
לוגו יוני אינסטלטור - שירותי אינסטלציה מתקדמים

חיתוך שורשים בביוב

חיתוך שורשים בביוב - יוני אינסטלציה
כבר מעל ל 15 שנה

שלום, שמי יוני קוזי, אינסטלטור מומחה כבר מעל 15 שנה בפתרון בעיות של תשתיות ביוב, חיתוך שורשים בביוב, השמדת שורשים בביוב, פתיחת סתימות שורשים בביוב וחידוש צנרת ביוב ללא הרס כך שהטיפול במקור הבעיה הוא ‏מהיר, קצר וממוקד ובלי סיפורים מורכבים.‏

כל עבודות האינסטלציה לדירות, ולוועדי בתים.

השירות שלי מתבסס בראש ובראשונה על שקיפות, אמינות ומקצועיות בלתי מתפשרת!

שורשים בצנרת הביוב?

חייגו אלי עכשיו!

חיתוך והשמדת שורשים בביוב

שלום, שמי יוני קוזי, אינסטלטור מומחה שעוסק יום יום באיתור נזילות ביוב וטיפול בנזקי ביוב עקב חדירת שורשים למערכת, חיתוך והשמדת השורשים ושיקום מערכת הביוב בכלים מתקדמים ללא הרס.

הקמתי את "יוני אינסטלטור" לפני כ- 15 שנה, אני מאוד אוהב את מה שאני עושה והשירות שלי ניתן ‏במקצועיות רבה ומכל הלב.‏

אם התעוררה בעיית שורשים בביוב? אנו מתמחים בחיתוך שורשים והשמדתם באופן מקצועי תוך טיפול יסודי במערכת הביוב והכל באופן מקצועי ומידי, שיפתור את הבעיה אחת ולתמיד והכל במחירים הוגנים!

כל עבודות האינסטלציה לדירות, ולוועדי בתים.

אני מזמין אתכם פשוט ליצור איתי קשר, אני כבר אעשה את כל "הסיפור הזה" לפשוט יותר.

נגן וידאו

✓ שירות מהלב    ✓ מחירים הוגנים   ✓ זמינות גבוהה‏

יוני אינסטלטור - חיתוך שורשים בביוב

איתור שורשים בביוב

אנו מתמחים בחיתוך שורשים והשמדתם באופן מקצועי תוך טיפול יסודי במערכת הביוב והכל באופן מקצועי ומידי, שיפתור את הבעיה אחת ולתמיד והכל במחירים הוגנים!

כל עבודות האינסטלציה לדירות, ולוועדי בתים.

מוזמנים ליצור איתי קשר עכשיו
להצעת מחיר מידית
אני אעשה את כל "הסיפור הזה" לפשוט יותר עבורכם.

שירותי האינסטלציה שלנו

שורשים בצנרת הביוב? חייגו אלי עכשיו!

יוני אינסטלציה - מתמחים בחיתוך
שורשים בביוב ושיקום מערכת הביוב

שורשים בביוב הינם תופעה מאוד נפוצה בישראל, בעיקר בשכונות ותיקות עם בנייה ישנה או בישובים כפריים בהן יש צמחיה רבה סביב הבתים ותשתיות הביוב ישנות.
הסיבה לכניסת השורשים לקווי המים והביוב נובעת מהצורך התמידי של צמחיה לאתר תנאי מחיה אופטימליים, דהיינו מים ומינרלים אשר מצויים בשפע באזור הביוב. לכן העצים שולחים שורשים אל עבר מאגרי המים והמינרלים באדמה, גם במחיר של פגיעה בצינורות ובפתחי ביוב.

מאחר שהשורשים שועטים הלאה ואינם עוצרים, לעיתים הם מוצאים עצמם חודרים דרך סדקים בצנרת הביוב (או יוצרים כאלה בעצמם תוך כדי תנועה, תלוי בעובי ועוצמת השורש), ומהר מאוד מוצאים עצמם גדלים בתוך צנרת הביוב.

המון פעמים אנו נדרשים לבצע פתיחת סתימות שורשים בביוב, החל מסתימות טורדניות הנגרמות בשל השורשים עצמם או בשל פסולת שנתקעת בהם כגון נייר טואלט, מגבונים או מוצרי היגיינה נשיים וכד'.

חשוב לדעת, אם לא מטפלים בשלב הזה (חיתוך שורשים וטיפול מונע באמצעות חומר כימי) השורשים מתעבים ועלולים לייצר לחץ על המערכת כך שהצנרת תינזק ואף יכולה להגיע לקריסה כללית של קו הביוב.

זמינות 24/6

שירות ואיכות ללא תחרות

מעל 15 שנות ניסיון

אחריות על העבודה

מספרים עלינו

ליוני הגעתי אחרי 3 אינסטלטורים שכבר היו אצלי ולא הצליחו לפתור את הבעיה. הייתה לי בעיית נזילה לשכן מחדר האמבטיה. יוני הגיע, עם הציוד שלו, זיהה במהירות את המקור לנזילה ופתר לי את הבעיה (שכבר שנה ניסיתי לפתור ללא הצלחה) במהירות וביעילות. דאג לפתוח, לאטום מחדש ולסגור - היה מאוד מקצועי, שירות מעולה וגם מחיר טוב.

יוסי ספינזי

ממליצה בחום!!!! יוני טיפל לי בנזילה במהירות, ישר ולעניין.

רונית שמיר

ממליץ על יוני בחום, מאתר נזילות בחסד במחירים סבירים בהחלט!

יוסי עציון

אחרי שהשוויתי בכמה מקומות הגעתי ליוני אינסטלציה. ממליץ מכל הלב, איש מקצועי ואמין מעל הכל.

שוקי גבע

סתימת שורשים בביוב המרכזי?

חייגו אלי עכשיו!

חיתוך שורשים בביוב - גלריית סרטונים

נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו

זקוקים לחיתוך שורשים בביוב?

חייגו אלי עכשיו!

נגן וידאו

נזקי השורשים במערכת הביוב

מה שנראה כל כך יפה מעל לפני הקרקע, ענפים ירוקים, עלים ופרחים, קצת פחות נעים בקרקעית, היכן שקווי הביוב נתקלים בשורשים, אלה חודרים מבעד סדקים בצנרת או אפילו יוצרים כאלה בעצמם תוך כדי תנועה, תלוי באיכות הצינור ובעובי ועוצמת השורש. כך שמהר מאוד השורשים יוצרים נזקים עצומים, לרבות סתימות מורכבות הנגרמות כאשר השורשים חוסמים את מעבר המים והשפכים או כאשר משהו נתקע בשורשים פסולת כמו נייר טואלט, מוצרי היגיינה נשיים, מגבונים ועוד מוצרים שנזרקו לאסלה ותנקעו בצנרת עד לחסימתה.

סתימות קווי הביוב גורמות להצפות ושלל נזקים כמו רטיבות חוזרת ונשנית, ריח בלתי נסבל שאינו עובר וכד' בשלב הזה בו התקלות אינן חולפות מומלץ לבדוק מה הגורם לכך. חשוב להבין שאם לא מתייחסים לאיתותים ולא מטפלים בזמן, השורשים ממשיכים לצמוח בתוך הצנרת ועלולים לייצר לחץ מאסיבי ונזקים משמעותיים עד לקריסה כללית של קו הביוב.

הציוד הנדרש לטיפול בשורשים בצנרת הביוב

על מנת לזהות שמדובר בשורשים החוסמים את מערכת הביוב ועל מנת לטפל בהם בצורה מיטבית נדרשת עבודה מקצועית של אינסטלטור הפועל עם ציוד מתקדם. ראשית נדרשת עבודת זיהוי הבעיה ואיתור השורשים, ללא שבירת צינורות ובשיטת אל הרס. לאחר מכן נדרשת עבודה בטכנולוגיה מיוחדת לחיתוך שורשים.

הציוד הנדרש לטיפול בשורשים בביוב:

  • מצלמת קווי ביוב לאיתור השורשים ומיקומם במערכת הביוב
  • ציוד לפתיחת הביוב במיקום הנכון במטרה לא להרוס את כל הצנרת
  • כלי חיתוך שורשים להעלמת המפגע (מדובר בעיקר על כלים כבדים ובעיקר שימוש בראש צינור ייחודי המכונה "דיזה").
  • מערכת לשטיפת קווי ביוב
  • טיפול מונע להתעבות נוספת של השורשים
  • סגירת קו הביוב בצורה מיטבית ללא פגיעה בכל הצנרת
הציוד הנדרש לטיפול בשורשים בצנרת הביוב - יוני אינסטלטור

שורשים בביוב - גלריה מהשטח

ניקוי שורשים בביוב - פתח תקווה
ניקוי שורשים בביוב - פתח תקווה
חיתוך שורשים בביוב - פתיחת סתימה עקב שורשים בביוב - יוני אינסטלטור
פתיחת סתימה עקב שורשים בביוב
שורשים בביוב - תל אביב בניין משותף
שורשים בביוב - תל אביב בניין משותף
שורשים בביוב - רמת גן
שורשים בבור ביוב בחצר בית ברמת גן
פתיחת בור ביוב לניקוי שורשים בביוב - כפר סבא
פתיחת בור ביוב לניקוי שורשים בביוב - כפר סבא
שורשים בביוב - תל אביב
שורשים בבור ביוב בחצר בניין בתל אביב

איך מזהים שמדובר בשורשים?‏

שורשים בצנרת הביוב מהווים מטרד רציני ומשמעותי. בכל מצב שכזה, מומלץ לפנות לאינסטלטור שיש לו את הניסיון והמומחיות לאיתור וטיפול שורשים בביוב. אינסטלטור שיש לו את הכלים המתאימים הנדרשים לאיתור השורשים וכמובן חיתוך והשמדת השורשים בביוב ללא הרס.  

מדובר על בדיקה מקצועית של אינסטלטור הבקיא בקווי אינסטלציה ומתמחה בצילום של קווי ביוב עם מכשור מקצועי ומתקדם. את האיתור מבצעים באמצעות מצלמת קווי ביוב מקצועית וחיישן ייחודי המוכנסים לתוך הצנרת לאחר שבוצעה שטיפה באמצעות צינור שטיפה לביוב לשם ניקוי מיטבי.

חשוב להבין, גם אם אין צמחיה ממש קרובה לצינור הביוב זה לא אומר שהשורשים לא הגיעו מעצים שנטועים ליד. לכן, רק איתור יסודי באמצעות מצלמת קווי ביוב (באמצעות סיב אופטי) תוכל לאתר במדויק את הבעיה.

 

נגן וידאו
חיתוך שורשים בביוב - דרכי הטיפול - יוני אינסטלטור

חיתוך שורשים בביוב - דרכי הטיפול

האיתור חייב להיות מדויק על מנת לא לפתוח לשווא את כל הצנרת אלא לבצע פעולה ממוקדת. מצלמת קווי ביוב מאתרת בדיוק את מוקד החסימה וחדירת השורשים כך שניתן באמצעות ציוד לפתיחת הביוב לעשות זאת במיקום הספציפי ללא הרס מיותר של קירות ומרצפות.

לאחר האיתור יש צורך לטפל באופן ממוקד ולבצע חיתוך שורשים בביוב, פעולה מאתגרת ומורכבת שדורשת ציוד מיוחד ומקצועי. מדובר על כלים כבדים לרבות "דיזה" ראש צינור ייחוד וכלי חיתוך נוספים. הטיפול לא נגמר רק בחיתוך השורשים ויש לוודא שהעניין לא יחזור על עצמו תוך כמה שנים, זאת ניתן לבצע באמצעות טיפול מונע התעבות שורשים.

לאחר החיתוך והטיפול בשורשים יש צורך לטפל היטב בצנרת הפגומה. הדרך לפתרון יסודי (רק במידה והנזק רב ומשמעותי) יהיה להחליף את כל מערכת הביוב או החלפת קו ביוב ויצירת תוואי עוקף שורשים, אך מדובר על תהליך מורכב ויקר.

הפתרון הפשוט יותר לביצוע הוא שימוש בטכניקה של תיקון צנרת הביוב בשיטת "אל הרס", משמע הטלאת הביוב (פאטצ') או התקנה של שרוול (ליינר). המהות של הפאטץ' היא שימוש בחומרים עמידים במיוחד כטלאי המונח על הסדק או הפתח דרכו עברו השורשים, הטלאי מגן על הצינור מחדירה של שורשים ואלה מוצאים לעצמם כיוונים חודשים להתפתח אליהם ודרכם. גם הליינר מגן על הצינור הקיים מחדירה של שורשים, זאת באמצעות החדרת צינור עמיד במיוחד לתוך הצינור הישן, ללא חפירה או שבירה של המערכת. הצינור הכפול בהחלט מונע מהשורשים לחדור ולייצר נזק בצינור.

מוזמנים לפנות אלי וליהנות מיחס אישי, ניסיון של מעל 15 שנים ושימוש בכלים טכנולוגים חדשניים, במטרה להעניק את השירות המיטבי במהירות ויעילות. תודה רבה, יוני.

זקוקים לחיתוך שורשים בביוב?

חייגו אלי עכשיו!

שאלות ותשובות על שורשים בביוב

שורשים בביוב היא בעיה הנגרמת מעצים הגדלים סמוך לאזור הביוב של בניין מגורים כאשר שורשי העצים חודרים למערכת הביוב, מפריעים לזרימת הביוב וגורמים לסתימה קשה

הדבר הנכון לעשות הוא לחתוך את השורשים ולנקות את מערכת הביוב מהשורשים שגדלו לתוכה על מנת לשחרר את הסתימה ולהחזיר את זרימת המים למצב תקין. מדובר בעבודה שמצריכה מקצועיות וניסיון, לכן יש להיעזר באינסטלטור שיש לו ניסיון מוכח בטיפול בשורשים בביוב.

הדרך הזולה והמוכרת ביותר למניעת שורשים בביוב היא שימוש בתרכובת כימית שנקראת להשמדת השורשים. את קוטל השורשים שופכים לביוב פעם בשנה בכדי לקטול את השורשים הקיימים כמו גם למנוע חדירה של שורשים חדשים לביוב. 
דרך נוספת למניעת שורשים בביוב היא קיצוץ השורשים עצמם, קיצוץ השורשים משבית את פעילות השורשים למשך מספר שנים.

ברוב המקרים בעיית שורשים בביוב באה לידי ביטוי בהצפה של מי השירותים עקב סתימה שנוצרה במערכת הביוב המרכזית. הדרך היחידה לאמת שאכן מדובר בבעיית שורשים שחדרו לביוב היא על ידי הזמנת אינסטלטור בעל ניסיון בתחום (יש כלי צילום ורובוטים מכניים ייעודיים שנועדו לטפל בבעיית השורשים ביעילות ולכן מומלץ לברר מראש עם האינסטלטור לגבי הציוד והניסיון שיש לו בתחום).

מעבר לעובדה ששורשים שחדרו לצינור הביוב יכולים לגרום לחסימה של מעבר מי הביוב בצינור ובכך להצפות של הביוב. יש מצבים שבהם השורשים יצרו כל כך הרבה סדקים בצינור הביוב, סדקים רחבים עד למצב בו צנרת הביוב הרוסה לחלוטין וחייבים להחליף אותה. במקרים בהם הסדקים קטנים, ניתן לבצע תיקון פנים צנרת מקומי ולטפל בבעיה לפני שמחמירה.

אינסטלטור שמתמחה בטיפול בשורשים בביוב חייב שיהיה מצויד בכלים הבאים:
1. מצלמת קווי ביוב לאיתור מדויק של נקודת הכשל והאזור בו נמצאים השורשים
2. רובוט מכאני שיוחדר לצינור הביוב לביצוע חיתוך השורשים וטיפול בפנים הצנרת בסדקים שנוצרו
3. מערכת לשטיפה של קווי הביוב
4. חומר טיפול שמונע בעיות נוספות בעתיד
יחד עם זאת, חשוב לוודא שאכן לאינסטלטור שמגיע לטפל בבעיה יש ניסיון רב שנים בתחום.

הדרך הטובה ביותר לקיצוץ השורשים שחדרו לביוב היא על ידי שימוש ברובוט ייעודי. הרובוט מצויד במצלמה ומסוגל לנוע בתוך צנרת הביוב. תפקידו של הרובוט הוא לקצץ את השורשים בלי לגרום נזק לצנרת הביוב. הרובוט מסוגל לקצץ גם גזעים עבים במיוחד. באמצעות הרובוט ניתן גם לבצע את תיקון הסדקים שנוצרו ע"י השורשים בצנרת הביוב

ברוב המקרים ניתן לתקן את צנרת הביוב לאחר בעיית שורשים. לאחר ניקוי השורשים ושטיפה של צנרת הביוב, מתבצע אבחון של פנים הצנרת על ידי שימוש במצלמה אופטית אז ניתן מחליטים על שיטת התיקון:
1. הטלאה (פאטצ') – ע"י ציפוי פנים הצינור בחומר אפוקסי מיוחד.
2. התקנה של שרוול (ליינר) – באמצעות החדרת צינור עמיד במיוחד לתוך צינור הביוב הישן, ללא חפירה או שבירה של מערכת הביוב.

קשה לקבוע בוודאות את התמחור לכך מבלי לדעת מספר פרמטרים כמו:
– האם נוצרו מספר סדקים צרים או שהסדקים כבר גרמו לסוג של פיצוץ בצנרת שמצריך החלפה מלאה?
– מהו עומק הצנרת שבו התבצעה חדירת השורשים?
כסדר גודל זה יכול לנוע בין 1,000 ל 2,000 ש"ח ויכול להיות אף יותר בהתאם למורכבות.

איתור שורשים בביוב
באמצעות מצלמת סיב אופטי

כנסו לראות בסרטון איך זה נעשה

נגן וידאו
חיתוך שורשים בביוב מטעם יוני אינסטלטור

תוכן ענינים