יוני - שירותי אינסטלציה

פתיחת סתימות שורשים בביוב

פתיחת סתימת ביוב מרכזית מחדירת שורשים

פתיחת סתימות שורשים בביוב - על מה מדובר?

שורשים בביוב היא בעיה נפוצה ביותר בישראל, והיא יכולה לגרום לנזקים כמו סתימות פשוטות ולעיתים אף לסדקים ושברים בצינורות הביוב של הבניין. העצים היפים שמסייעים לנו לצל ברחוב או בחצר מגיעים לפעמים עם תג מחיר של פיצוצים במערכות הביוב הנגרם משורשים בביוב.

חברת "יוני אינסטלטור" מתמחה במתן פתרונות לטיפול בבעיות ביוב עקב שורשים בביוב תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות המשמשות לחיתוך שורשים ושימוש בחומרים אשר משמידים שורשים וכמובן שיקום הצינור לאחר מכן.

איתור שורשים בביוב - פתיחת סתימות ביוב - בננין משותף בחולון
פתיחות סתימות שורשים - בניין בתל אביב
פתיחת סתימות ביוב - בניין ברמת גן

מדוע השורשים מגיעים לביוב?‏

בשבילנו, מי השפכים המוזרמים למערכת הביוב באופן רציף, נראים כמו משהו שנרצה להתרחק ממנו כמה שיותר. אך עבור צמחים רבים, מי השפכים ומערכת הביוב מהווים תנאי מחיה אופטימליים. למי השפכים יש ערך מינרלי גבוה ביותר, שניתן להשוות אותו לסוגי דשנים מסוימים אותם אנו רוכשים במשתלה, ואם תוסיפו לכך את הטמפרטורה המושלמת שנמצאת במעמקי מערכת הביוב שלנו, תקבלו גן עדן לצמחים.

זו הסיבה ששורשים רבים, במיוחד אלו שכבר נמצאים באזור מערכת הביוב שלנו, מחפשים את דרכם להגיע לעומק הצינורות וכתוצאה מכך, גורמים להם נזק רב. רוב הצמחים חודרים אל צינורות הביוב במקרים בהם מופיע סדק בצינור, אך יש סוגי צמחים מסוימים אשר השורשים שלהם כל כך גדולים ומפותחים, שהם יכולים ליצור סדק בצינור בעצמם.

כיצד נזהה שורשים בביוב?‏

הזיהוי הראשוני של בעיית השורשים בביוב בדרך כלל מגיע מהתפתחות של סתימה. ברגע שתזמינו לביתכם אינסטלטור מיומן, הוא כבר ידע לזהות במהירות את הימצאותם של השורשים בביוב, וכמובן ידע כיצד לטפל בבעיה. במקרים מסוימים יהיה צורך לבצע צילום לקווי הביוב כדי לאבחן במדויק את היקף התופעה ולדעת כיצד להתאים למקרה את הטיפול היעיל ביותר. ישנם מקרים בהם התפשטות השורשים כה רחבה, עד שאפילו תוכלו לראות שורשים היוצאים מבריכות הביוב.

יוני אינסטלטור - מומחה לפתיחת סתימות שורשים בביוב

שורשים במערכת הביוב - הנזקים

הנזק הנפוץ ביותר של שורשים במערכת הביוב הוא גדילת השורשים עד ליצירת חסימה בפנים הצינור אשר מפריעה לפעילות רציפה של המערכת. במקרה כמו זה, מוצרי פסולת כמו מגבונים, נייר טואלט או מוצרי היגיינה, נתקעים בין השורשים ויוצרים חסימה שאינה מאפשרת המשך פעילות תקינה.

חסימת קווי הביוב גורמת להצפות ולנזקים שונים בבית כמו רטיבות, ריח רע ועוד. לזמן התגובה שלנו במקרה זה, ישנה חשיבות גדולה ביותר, מכיוון שאם לא נטפל בבעיית השורשים בזמן, הם ימשיכו לצמוח עד שיצרו לחץ מאסיבי על מערכת הצינורות ובסופו של דבר יובילו לקריסה כללית של כל מערכת הביוב, סדקים בצינורות או אפילו לשברים בצינורות הביוב.

השלבים בפתרון בעיית השורשים בביוב

שלב ראשון – צילום קווי הביוב

בשלב הראשון, נתחיל עם צילום קו הביוב אשר בסיומה נוכל לקבל תמונה מלאה של הנזק הנגרם מחדירת השורשים למערכת. בצורה זו נדע היכן בדיוק נמצאת הבעיה וכיצד לפתור אותה בצורה היעילה ביותר. צילום קווי הביוב הוא שלב חשוב מאוד מכיוון שאם ישר נחתוך את השורשים ונוציא אותם מצינורות המערכת, ייתכן שהם יחזרו לאותו המקום במהרה. כאשר אנו מצלמים את קווי הביוב אנחנו מזהים את המקום ממנו הגיעו השורשים ויכולים לתקן אותו.

שלב שני – חיתוך השורשים

על מנת לבצע את חיתוך השורשים בצורה אידיאלית, נשתמש בציוד מתקדם ובעיקר בראש צינור ייחודי המכונה "דיזה". ישנן דיזות שונות אשר כל אחת מיועדת למטרה אחרת, ואילו הדיזה המשומשת לצרכי חיתוך שורשים בביוב, הינה דיזה הכוללת סכינים ושרשראות ברזל אשר מסתובבים במהירות רבה ומסייעים לחיתוך השורשים. חיתוך השורשים נעשה בצורה מבוקרת אשר אינה פוגעת בצנרת הביוב.

שלב שלישי – שטיפת קווי הביוב

בשלב זה נבצע שטיפה למערכת הביוב בעזרת מערכת מיוחדת המשתמשת בלחץ מים גבוה. בעזרת לחץ המים החזק נצליח להוציא מקו הביוב את כל שאריות השורשים החתוכים הנמצאים בו, וכל סוג של פסולת שנתקעה בצינור כתוצאה מהסתימה.

שלב רביעי – טיפול מונע

הטיפול המונע הוא תהליך בו נפזר חומר מיוחד שמטרתו למנוע את חזרתם של השורשים לקווי הביוב. הטיפול הוא ידידותי לסביבה והוא דואג לכך שלא תצטרכו לקרוא לשירותנו שוב אחרי מספר ימים בודדים.

שלב חמישי – תיקון צנרת הביוב

העובדה ששורשים הגיעו למערכת הביוב מעידה על כך שכנראה יש תקלה באחד מצינורות המערכת. במקרה בו צילמנו את קווי המערכת וגילינו סדק או חור באחד הצינורות נצטרך לבחור בין שתי אפשרויות: תיקון קו הביוב או החלפת צינור הביוב. במקרים בהם לא נגרם נזק רחב, נוכל לבצע חידוש לקו הביוב ולתקן את הבעיה על ידי שימוש במכשירים מיוחדים המתאימים לתיקון קווי ביוב.
במקרים בהם נגרם נזק גדול למערכת כולה כתוצאה מהופעת השורשים, נצטרך לבצע עבודה בהיקף רחב יותר, הכוללת חפירות רבות והחלפת רוב מערכת הביוב.

כיצד ניתן למנוע הופעת שורשים בביוב?‏

על מנת להקדים תרופה למכה, ישנם כמה פעולות קטנות שניתן לבצע ואולי להקטין את הסיכויים להופעת שורשים במערכת הביוב. ראשית, להימנע מלנטוע עצים אשר נוטים להכות שורשים חזקים וארוכים, כמו למשל, עצי פיקוס.

שנית, אם בכל זאת נרצה לנטוע עצים, יש להקפיד לעשות זאת במרחק רב מצינורות הביוב העוברים בגינה ובעיקר במרחק רב מבריכות הביוב. דבר אחרון שניתן לעשות הוא לעקור שורשים שגדלים באזור בריכות הביוב. 

מחיר פתיחת סתימות שורשים בביוב

המחיר של פתיחת סתימות שורשים בביוב משתנה לפי סוג הסתימה, החומרה שלה ולפי מצבם של קווי הביוב. במקרים פשוטים בהם כל מה שיידרש זה חיתוך השורשים ושטיפת קווי הביוב, המחיר יהיה נמוך יחסית, אך במקרים מסובכים הדורשים צילום של קווי הביוב או תיקון והחלפה של קווי הביוב, המחיר יעלה בהתאם. במידה ואתם מעוניינים בהצעת מחיר משתלמת תוכלו לפנות אלינו ואנו נספק לכם את כל הפרטים הנדרשים.

אינסטלטור לפתיחת סתימות שורשים בביוב

על מנת לפתור את בעיית השורשים ביעילות, במהירות, ואולי לתמיד, כדאי לכם להיעזר באינסטלטור. ישנם אינסטלטורים שלא התנסו כלל בניקוי שורשים בביוב או שאין להם את המכשור המתאים ולכן חשוב מאוד לוודא שאכן האינסטלטור שאתם מזמינים לביצוע העבודה לא רק שהוא מכיר את הבעיה אלא שיש לו ניסיון רב בפתרון בעיות כאלה וגם יש לו את הכלים הטכנולוגים הנדרשים לניקוי השורשים – עם האינסטלטור הנכון תוכלו להיות בטוחים שבעיית השורשים תיפטר ושהיא לא תחזור להפתיע אתכם שוב. 

בברכה, יוני אינסטלטור.

שירותי אינסטלציה נוספים לוועדי בתים

יש לכם סתימה משורשים בביוב?

נזילה בעקבות שורשים שחדרו למערכת הביוב?

חייגו אלי עכשיו לקבלת הצעת מחיר מידית!

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

יוני אינסטלטור - תיקון מרזב פנימי

תיקון מרזב פנימי

תיקון מרזב פנימי: המדריך המלא לשמירה על הבית עם השנים ועם העונות, הבית עובר שינויים ואלו מתבטאים בצורות שונות. טיפול במבנה יכול לשמור עליו לאורך

גילוי נזילות מים - יוני אינסטלטור

גילוי נזילת מים

גילוי נזילות מים: איך מזהים שיש נזילה ומה עושים? נזילת מים מצנרת האינסטלציה היא אחת מהליקויים הבסיסיים שעלולים להתרחש בכל מבנה. גילוי מוקדם של נזילת

יש לכם נזילה? בעיית רטיבות שלא נפתרת? ‏זקוקים לפתרון מקצועי ומידי?

שמי יוני קוזי, אינסטלטור מומחה באיתור נזילות כבר מעל 15 שנה.

אני מזמין אתכם פשוט ליצור איתי קשר, אני כבר אעשה עבורכם את כל "הסיפור הזה" לפשוט יותר.

לא רק שירות מקצועי, אלא גם מחירים הוגנים!

חייגו אלי עכשיו לקבלת הצעת מחיר מידית!

יוני אינסטלטור - תמונת קונספט אינסטלטור מומחה