יוני - שירותי אינסטלציה
יוני אינסטלציה שירותי אינסטלציה מתקדמים

פתיחת סתימות ביוב

יוני אינסטלציה - פתיחת סתימות ביוב

שלום, שמי יוני קוזי, אינסטלטור מומחה ומוסמך לכל עבודות אינסטלציה. כבר מעל 15 שנה שאנחנו מתמחים בכל מה שקשור לפתיחת סתימות ביוב, חיתוך שורשים בביוב, פתיחת צינור ביוב, חידוש צנרת ביוב ועוד כך שהטיפול בסתימת הביוב נעשה באופן מהיר, מקצועי וממוקד, בלי הרבה בלגן ובלי סיפורים מורכבים והכל במחירים הוגנים!

סובלים מסתימה בביוב? חייגו אלי עכשיו!

איתור נזילות
החלפת צנרת ביוב
צילום צנרת ביוב
איתור נזילה בצנרת

יוני אינסטלציה - מומחה בפתיחת סתימות בביוב

שלום, שמי יוני קוזי, אינסטלטור מומחה ומוסמך.
הקמתי את "יוני אינסטלציה" לפני כ- 15 שנה, אני מאוד אוהב את מה שאני עושה והשירות שלי ניתן ‏במקצועיות רבה ומכל הלב.‏
אם אתם סובלים מסתימה בביוב או מכל בעיה בצנרת הביוב אני מזמין אתכם פשוט ליצור איתי קשר, אני כבר אעשה את הכל עבורכם לפשוט יותר ובמחירים הוגנים!

✓ שירות מהלב    ✓ מחירים הוגנים   ✓ זמינות גבוהה‏

כל עבודות הביוב כבר מעל 15 שנה

אני מבין כי בעיות של סתימה בביוב, ובעיות צנרת ביוב מצריכות פתרון מהיר, לכן אני מתחייב לטפל בכל בעיה בזריזות, לספק שירות מקצועי ובמחירים הוגנים!

אני ערוך לספק כל עבודה או שירות בתחום צנרת ביוב, פתיחת סתימות, חידוש, תיקון והחלפה במידת הצורך.

אני יכול להבטיח שתהיו מרוצים מעבודה איכותית ומשירות מעולה! אני מבצע את כל עבודות האינסטלציה לבית, למשרדים ולוועדי בתים.

השירות שלי מתבסס בראש ובראשונה על שקיפות, אמינות ומקצועיות בלתי מתפשרת!

זמינות 24/6

שירות ואיכות ללא תחרות

מעל 15 שנות ניסיון

אחריות על העבודה

מידע שחשוב לדעת על פתיחת סתימות ביוב

אחת הבעיות הנפוצות בגללם פונים אלינו על מנת לקבל את שירותי האינסטלציה שלנו היא סתימה בביוב. מדובר על ליקוי הנוצר בצנרת הביוב הביתית או הכללית של בית משותף,  כתוצאה מהצטברות של משקעים בצנרת, בעיקר בשל שימוש לא ראוי או חדירה של גורמים חיצוניים כמו שורשי עצים המפריעים לזרימת המים התקינה בצנרת.

פתיחת סתימת ביוב בשירותים

סתימות ביוב נפוצות

מרבית הסתימות נגרמות בשל שימוש לקוי וזריקה של חומרים או מוצרים שיש להימנע מזריקתם באסלה או בכיור. להלן חמשת הליקויים הרווחים ביותר:

  1. זריקה של מגבונים באסלה
  2. הורדת שומנים בצנרת הביתית
  3. הצטברות שערות בפתחי הניקוז של המקלחת או הכיור
  4. הורדה של צעצועים קטנים בצנרת
  5. שימוש יתר בחומרי ניקוי חריפים

באופן עקרוני סתימה מונעת מהמים לעבור חלק בצינורות ובמקרים רבים המים חוזרים בחזרה במעלה הצינור וגורמים להצפה. העניין גורם חוסר נעימות ולבעיה חמורה במיוחד כאשר מדובר על מי ביוב או מים מהאסלה, אך גם מים שמציפים את הכיור או המקלחת עלולים לגרום לנזקים ולעוגמת נפש.

כיצד למנוע סתימות בביוב?

על מנת למנוע סתימות מומלץ מאוד להקפיד הקפדה יתרה על מניעה של זריקת חומרים העלולים לגרום לסתימה לרבות מגבונים לחים, גם כאלה שלכאורה מיועדים לאסלה, מגבונים אלה, למרות הרושם או המעטפת השיווקית שלהם, אינם מתכלים בצינורות ובמקרים רבים הם יושבים על הצנרת ומתחילים את ההתפרקות לאחר חודשים רבים ולא באופן מידי. גם שימוש בכמויות גדולות של נייר טואלט, צמר גפו, מוצרי היגיינה נשיים, חיתולים של תינוקות ועוד. כל אלה אינם מתפרקים במים, חלקם חוסם בהדרגתיות והמוצרים שמתרחבים דווקא במים עלולים לחסום באופן מלא בן רגע את הזרימה.

דבר נוסף שחשוב להקפיד עליו הוא לא לשפוך שמן בישול או שומנים אחרים לתוך הצינורות. השמנים, בין אם מדובר על שמן בישול, שמנים מן החי או שומנים מלאכותיים, אינם נשטפים עם המים ולאט מצטברים על דפנות הצנרת ועם הזמן סותמים את המעבר התקין של המים. 

דרך נוספת לשמור על הצינורות מחסימה היא באמצעות הקפדה על ניקיון פתחי הניקוז בחדרי האמבט, בכיור, במקלחון, באמבטיה או בג'קוזי. פתחי הניקוז הללו אוגרים לתוכם שערות שנושרות במזמן מקלחת או חפיפת שיער, גזיזת זקן וכד' השערות עלולות לגרום להאטת הזרימה עד לחסימה מלאה. אם לא רוצים להפסיק להסתרק, לגזוז או לקצץ את שיערות הגוף והראש ליד פתחי הניקוז מומלץ מאוד להניח עליהם מסננת וגם אותה לנקות בתדירות גבוהה.

פתיחת סתימת ביוב באמבטיה
פתיחת סתימות ביוב משורשים

גישות ודרכי טיפול בסתימות

הבחירה בשיטת העבודה המדויקת תהיה על סמך שילוב והתחשבות במגוון נתונים כמו: מיקום הסתימה תקציב לקוח, תנאי שטח ועוד. דרכי הטיפול האפשריות יהיו:

  • שטיפה בלחץ גבוה – מתאים כאשר קיימת סתימה חלקית בצנרת ובאמצעות השטיפה ניתן יהיה להסיר ממנה לכלוך שנדבק לדפנות שלה.
  • מעקף של הצנרת – במקרים בהם נחוצה החלפת צנרת אך לא תהיה אפשרות מסיבות שונות ומגוונת, נבצע מעקף לצנרת הקיימת ובכך יוכל להוביל את המים מסביב לסתימה וכך יוכלו לזרום באופן חופשי.
  • שאיבה בואקום – פעולה זאת ניתן לבצע באמצעות ביובית. מדובר בשאיבה מאד עוצמתית של מים שהאפקט שלה יהיה זהה לפעולה יניקה חזקה. בעזרת פעולה זאת ניתן להסיר לכלוך ופסולת שהצטברו על דפנות הצינור ובכך לאפשר למים לחזור ולנוע בחופשיות.

פתיחת סתימות ביוב מורכבות

סתימות חמורות עשויות להתרחש בעיקר בצנרת משותפת או ראשית של בניין, זאת בדרך כלל בשל גורמים חיצוניים כמו הצטברות פסולת בנייה, שאריות בטון או ברזלים שעושים בהם שימוש בעת שיפוץ, לעיתים ניתן לראות, בעיקר במערכות אינסטלציה ישנות ששורשי עצים חדרו לצנרת הביוב וחוסמים במשך הזמם את מעבר המים, זה עלול לגרום לסתימה או חלילה לפיצוץ בצנרת כולה. צנרת ישנה עלולה גם להיות מושפעת משינויי טמפרטורה קיצוניים, במיוחד במקומות בהם הטמפרטורה מגיעה מתחת לאפס והצנרת קופאת. השינויים הללו עלולים לגרום לצינורות להתעקם ולהיפגם.

מרבית הפתרונות לטיפול בסתימות מתחילות במודעות לעשות שימוש תקין, בעיקר בפח מאשר באסלה או בכיור. אך אם כבר נוצרה סתימה אז מומלץ לפנות לאינסטלטור המתמחה בפתיחת סתימות בביוב או בצנרת.

הפתרונות שלי כאיש מקצוע נחלקים לסוגי הסתימות, סתימה בצנרת ביתית או סתימה מורכבת במערכות ביוב גדולות. סתימות בצנרת ביתית ניתן לפתוח בדרך כלל בקלות באמצעות ניקוי פתח הניקוז בכיור או במקלחת וסילוק האלמנטים שחוסמים את המים. סתימה חמורה יותר בכיור דורשת לעיתים פתיחה של הסיפון שמתחת לכיור שם פעמים רבות מצטבר לכלוך שעבר את המסננת. כמובן שבמקרים חמורים יותר כאשר מדובר בסתימה באמצע הצינור א במיקום בלתי ידוע, יש להשתמש בקפיץ מיוחד המושחל לצנרת ופותח באופן מהיר את הסתימה.

סתימות מורכבות במערכות גדולות יותר וצנרת מרכזית דורשות פתרונות מקצועיים לרבות  שטיפה בלחץ או שאיבה של הביוב. כמובן שזה מאוד תלוי באופי הסתימה, כמות הלכלוך, איכות וגיל הצנרת.

מוזמנים לפנות אלי וליהנות מיחס אישי, ניסיון של מעל 15 שנים ושימוש בכלים טכנולוגים חדשניים, במטרה להעניק את השירות המיטבי וטיפול בסתימת הביוב במהירות ויעילות. תודה רבה, יוני.

סובלים עכשיו מסתימה בביוב? חייגו אלי עכשיו!