יוני - שירותי אינסטלציה
bg
לוגו יוני אינסטלטור - שירותי אינסטלציה מתקדמים

פתיחת סתימות ביוב

יוני אינסטלציה - פתיחת סתימות ביוב

שלום, שמי יוני קוזי, אינסטלטור מומחה ומוסמך לכל עבודות אינסטלציה. כבר מעל 15 שנה שאנחנו מתמחים בכל מה שקשור לפתיחת סתימות ביוב, חיתוך שורשים בביוב, פתיחת צינור ביוב, חידוש צנרת ביוב ועוד כך שהטיפול בסתימת הביוב נעשה באופן מהיר, מקצועי וממוקד, בלי הרבה בלגן ובלי סיפורים מורכבים והכל במחירים הוגנים!

סובלים מסתימה בביוב?

חייגו עכשיו

יוני אינסטלטור - מומחה בפתיחת סתימות בביוב

שלום, שמי יוני קוזי, אינסטלטור מומחה ומוסמך.
הקמתי את "יוני אינסטלטור" לפני כ- 15 שנה, אני מאוד אוהב את מה שאני עושה והשירות שלי ניתן ‏במקצועיות רבה ומכל הלב.‏
אם אתם סובלים מסתימה בביוב או מכל בעיה בצנרת הביוב אני מזמין אתכם פשוט ליצור איתי קשר, אני כבר אעשה את הכל עבורכם לפשוט יותר ובמחירים הוגנים!

✓ שירות מהלב    ✓ מחירים הוגנים   ✓ זמינות גבוהה‏

יוני אינסטלטור - פתיחת סתימות ביוב

פתיחת סתימות ביוב - גלריית סרטונים מהשטח

נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו

כל עבודות הביוב כבר מעל 15 שנה

אני מבין כי בעיות של סתימה בביוב, ובעיות צנרת ביוב מצריכות פתרון מהיר, לכן אני מתחייב לטפל בכל בעיה בזריזות, לספק שירות מקצועי ובמחירים הוגנים!

אני ערוך לספק כל עבודה או שירות בתחום צנרת ביוב, פתיחת סתימות, חידוש, תיקון והחלפה במידת הצורך.

אני יכול להבטיח שתהיו מרוצים מעבודה איכותית ומשירות מעולה! אני מבצע את כל עבודות האינסטלציה לבית, למשרדים ולוועדי בתים.

השירות שלי מתבסס בראש ובראשונה על שקיפות, אמינות ומקצועיות בלתי מתפשרת!

מידע שחשוב לדעת על פתיחת סתימות ביוב

אחת הבעיות הנפוצות בגללם פונים אלינו על מנת לקבל את שירותי האינסטלציה שלנו היא סתימה בביוב. מדובר על ליקוי הנוצר בצנרת הביוב הביתית או הכללית של בית משותף,  כתוצאה מהצטברות של משקעים בצנרת, בעיקר בשל שימוש לא ראוי או חדירה של גורמים חיצוניים כמו שורשי עצים (ראה שורשים בביוב) המפריעים לזרימת המים התקינה בצנרת.

זמינות 24/6

שירות ואיכות ללא תחרות

מעל 15 שנות ניסיון

אחריות על העבודה

פתיחת סתימות ביוב - גלריה מהשטח

פתיחת סתימת ביוב - בניין משותף ברמת גן
פתיחת סתימת ביוב - בניין משותף ברמת גן
פתיחת סתימות ביוב - חצר בניין
פתיחת סתימות ביוב - חצר בניין בראשון לציון
פתיחת סתימת ביוב - הגורם לסתימה
פתיחת סתימת ביוב בחולון - הגורם לסתימה
פתיחת סתימת ביוב בשירותים
פתיחת סתימת ביוב בשירותים

סתימות ביוב נפוצות

מרבית סתימות הביוב נגרמות בשל שימוש לקוי והשלכה של חומרים או מוצרים לאסלה או לכיור שיכולים לגרום לסתימה. להלן חמשת הליקויים הנפוצים ביותר:

 1. זריקה של מגבונים באסלה
 2. שפיכה של שמנים ושומנים בכיור
 3. הצטברות שערות בפתחי הניקוז של המקלחת או הכיור
 4. הצטברות של חלקי צעצועים קטנים בצנרת הביוב
 5. שימוש יתר בחומרי ניקוי חריפים

באופן עקרוני סתימה בצנרת מונעת מהמים לעבור באופן רציף ומלא בצינורות ובמקרים רבים המים חוזרים בחזרה במעלה הצינור וגורמים להצפה. העניין גורם לחוסר נעימות ולבעיה חמורה במיוחד כאשר מדובר על מי ביוב או מים מהאסלה, אך גם מים שמציפים את הכיור או המקלחת עלולים לגרום לנזקים ולעוגמת נפש.

כיצד למנוע סתימות בביוב?

על מנת למנוע סתימות בביוב מומלץ מאוד להקפיד הקפדה יתרה על מניעה של זריקת חומרים העלולים לגרום לסתימה לרבות מגבונים לחים, גם כאלה שלכאורה מיועדים לאסלה, מגבונים אלה, למרות הרושם או המעטפת השיווקית שלהם, אינם מתכלים בצינורות ובמקרים רבים הם יושבים על הצנרת ומתחילים את ההתפרקות לאחר חודשים רבים ולא באופן מידי. גם שימוש בכמויות גדולות של נייר טואלט, צמר גפן, מוצרי היגיינה נשיים, חיתולים של תינוקות ועוד. כל אלה אינם מתפרקים במים, חלקם חוסם בהדרגתיות את זרימת המים והמוצרים שמתרחבים במים עלולים גם לחסום באופן מלא ומידי את הזרימה.

דבר נוסף שחשוב להקפיד עליו הוא לא לשפוך שמן בישול, שמן מקופסאות אוכל או שומנים אחרים אל הכיור. השמנים, בין אם מדובר על שמן בישול, שמנים מן החי או שומנים מלאכותיים, אינם נשטפים עם המים ולאט מצטברים על דפנות הצנרת ועם הזמן סותמים את המעבר התקין של המים. 

דרך נוספת לשמור על הצינורות מחסימה היא באמצעות הקפדה על ניקיון פתחי הניקוז בחדרי האמבט, בכיור, במקלחון, באמבטיה או בג'קוזי. פתחי הניקוז הללו אוגרים לתוכם שערות שנושרות בזמן תספורת, חפיפת שיער, גזיזת זקן וכד'. ובזמן מקלחת השערות עלולות לגרום להאטת הזרימה עד לחסימה מלאה. על מנת למנוע זאת מומלץ להניח על פתחי הניקוז מסננת וגם אותה לנקות בתדירות גבוהה.

פתיחת סתימת ביוב באמבטיה
פתיחת סתימת ביוב באמבטיה
פתיחת סתימת ביוב מרכזית מחדירת שורשים
פתיחת סתימת ביוב מרכזית מחדירת שורשים

גישות ודרכי טיפול בסתימות

הבחירה בשיטת העבודה המדויקת תהיה על סמך שילוב והתחשבות במגוון נתונים כמו: מיקום הסתימה תקציב לקוח, תנאי שטח ועוד. דרכי הטיפול האפשריות יהיו:

 • שטיפה בלחץ גבוה – מתאים כאשר קיימת סתימה חלקית בצנרת ובאמצעות השטיפה ניתן יהיה להסיר ממנה לכלוך שנדבק לדפנות שלה.
 • מעקף של הצנרת – במקרים בהם נחוצה החלפת צנרת אך לא תהיה אפשרות מסיבות שונות ומגוונת, נבצע מעקף לצנרת הקיימת ובכך נאפשר להוביל את המים מסביב לסתימה ולזרום באופן חופשי.
 • שאיבה בואקום – פעולה זאת ניתן לבצע באמצעות ביובית. מדובר בשאיבה מאד עוצמתית של מים שהאפקט שלה יהיה זהה לפעולה יניקה חזקה. בעזרת פעולה זאת ניתן להסיר לכלוך ופסולת שהצטברו על דפנות הצינור ובכך לאפשר למים לחזור ולנוע בחופשיות.

פתיחת סתימות ביוב מורכבות

סתימות חמורות עשויות להתרחש בעיקר בצנרת משותפת או ראשית של בניין, זאת בדרך כלל בשל גורמים חיצוניים כמו הצטברות פסולת בנייה, שאריות בטון או ברזלים שעושים בהם שימוש בעת שיפוץ. לעיתים ניתן לראות, בעיקר במערכות אינסטלציה ישנות ששורשי עצים חדרו לצנרת הביוב וחוסמים במשך הזמן את מעבר המים ולגרום לסתימה או חלילה לפיצוץ בצנרת כולה. צנרת ישנה עלולה גם להיות מושפעת משינויי טמפרטורה קיצוניים, במיוחד במקומות בהם הטמפרטורה מגיעה מתחת לאפס והצנרת קופאת. השינויים הללו עלולים לגרום לצינורות להתעקם ולהיפגם.

מרבית הפתרונות לטיפול בסתימות מתחילות במודעות והתנהגות מונעת. חומרים ומוצרים העלולים לגרום לסתימה להשליך בפח מאשר באסלה או בכיור, ניקוי של פתחי ניקוז באופן יזום מידי כמה שבועות ואם בכל זאת כבר נוצרה סתימה אז מומלץ לפנות לאינסטלטור המתמחה בפתיחת סתימות בביוב או בצנרת.

הפתרונות שלי כאיש מקצוע נחלקים עפ"י סוגי הסתימות, סתימה בצנרת ביתית או סתימה מורכבת במערכות ביוב גדולות.

סתימות בצנרת ביתית ניתן לפתוח בדרך כלל בקלות באמצעות ניקוי פתח הניקוז בכיור או במקלחת וסילוק האלמנטים שחוסמים את המים. סתימה חמורה יותר בכיור דורשת לעיתים פתיחה של הסיפון שמתחת לכיור שם פעמים רבות מצטבר לכלוך שעבר את המסננת. כמובן שבמקרים חמורים יותר כאשר מדובר בסתימה באמצע הצינור או במיקום בלתי ידוע, יש להשתמש בקפיץ מיוחד המושחל לצנרת ופותח באופן מהיר את הסתימה.

סתימות מורכבות במערכות גדולות יותר וצנרת מרכזית דורשות פתרונות מקצועיים לרבות  שטיפה בלחץ או שאיבה של הביוב. כמובן שזה מאוד תלוי באופי הסתימה, כמות הלכלוך, איכות וגיל הצנרת.

מוזמנים לפנות אלי וליהנות מיחס אישי, ניסיון של מעל 15 שנים ושימוש בכלים טכנולוגים חדשניים, במטרה להעניק את השירות המיטבי בטיפול בסתימות ביוב במהירות ויעילות. תודה רבה, יוני.

סובלים עכשיו מסתימה בביוב?

חייגו אלי עכשיו!

שאלות ותשובות על פתיחת סתימות ביוב

אם מדובר בסתימת ביוב פשוטה, תוכלו לנסות לפתוח אותה בכוחות עצמכם ע"י:

 1. הסרה של הרשת מפתח הניקוז וניקוי של הלכלוך שהצטבר בפתח הצינור אשר פוגע בזרימה תקינה של המים
 2. ניתן גם לקנות גם חומר פותח סתימות ולשפוך לפתח הניקוז (החומר ממיס את השומנים או השערות שמפריעות לזרימת המים). כמובן שיש לפעול לפי הוראות היצרן
 3. למתקדמים יותר, ניתן לקנות בחנויות טמבור או באחת הרשתות הגדולות צינור אלסטי (יש מפלסטיק קשיח ויש ממתכת) ולנסות להחדיר את הצינור בתנועות סיבוביות אל הצינור הסתום על מנת לשחרר את הסתימה

בחלק גדול מן המקרים סתימות ביוב הן תוצאה של פסולת קשה ולא מתכלה שמגיעה אל צנרת הביוב כמו למשל: מגבונים לחים, שערות שמצטברות בפתחי ניקוז של המקלחת או הכיור ועוד. במקרים מסוימים גם שאריות המזון, שמן שאנו זורקים לכיור מגיעים אל תעלת הביוב וגורמות לסתימה.

חשוב להבין כי בניגוד לבעיות אינסטלציה אחרות, מדובר בעבודה שקשה לתמחר אותה מראש מכיוון שתלוי היכן נמצאת הסתימה, אם מדובר בסתימה ביתית (מדובר על כמה מאות שקלים) ואם מדובר על סתימה בצנרת הביוב המרכזית של הבניין זה כבר סיפור מורכב יותר כמובן.

בשונה ממה שנוטים לחשוב, סתימת ביוב לא תמיד תופיע בדמות של הצפת מי ביוב בדירה. ברוב המקרים הסימנים המתריעים על סתימת ביוב יהיו סתימה באסלה שחוזרת על עצמה כל מספר ימים, או מים בכיור שיורדים לאט מהרגיל יכולים להעיד שהצינור סתום חלקית.

כיום ישנם פתרונות טכנולוגיים רבים ומתקדמים אשר נותנים לאינסטלטור את האפשרות לראות מה קורה בתוך הצנרת עצמה.

חלק מבעלי המקצוע עושים זאת על ידי שימוש במצלמת סיב אופטי. הסיב הדק נכנס לתוך הצנרת ומציג על גבי מסך את מה שקורה בתוך הצנרת.

כשמדובר על סתימת ביוב בצינור המרכזי של הבניין ישנה דרך נוספת והיא שימוש ברובוט לפתיחת סתימות לתוך הצנרת . הרובוט משדר את מה שקורה בתוך הצנרת על גבי צג, כמו כן ניתן באמצעותו גם לפתוח סתימת שורשים בצנרת הביוב

בהחלט כן. ישנם לא מעט מקרים שאנו נקראים לבצע חיתוך שורשים והשמדת שורשים בביוב וזאת בשל שורשי עצים שחדרו למערכת הביוב של הבניין ומפריעים לזרימה התקינה של הביוב.