יוני - שירותי אינסטלציה

תיקון מרזב פנימי

יוני אינסטלטור - תיקון מרזב פנימי

תיקון מרזב פנימי: המדריך המלא לשמירה על הבית

עם השנים ועם העונות, הבית עובר שינויים ואלו מתבטאים בצורות שונות. טיפול במבנה יכול לשמור עליו לאורך זמן ולמנוע תקלות עתידיות. תקלות שטיפול מידי בהן בדרך כלל עולה יותר ועלול לגרום לנזק לפני שנספיק למנוע אותו. אחד האזורים אשר דורשים התייחסות הוא המרזב. פעמים רבות ובמיוחד לאחר החורף נוצרים פגמים אשר דורשים תיקון מרזב פנימי.

תקלה במרזב פנימי יכולה להוביל להתפתחות של רטיבות בקירות ובתקרה. חוסר טיפול מתאים עלול להוביל להיווצרות של עובש כשהדרך הטובה ביותר להימנע מכל אלה הוא לבדוק את תקינות המרזב ואם ישנה פגיעה לטפל בה בהקדם. העונה היבשה תהיה הזמן המושלם לטיפול ותיקון אך אם הגיע החורף ורק אז התגלתה הבעיה אין כל מניעה לבצע תיקון.

כמה עולה לתקן מרזב פנימי?

לפני שרצים ומשווים מחירים וטבלאות, צרו אתנו קשר, שנבין על מה מדובר ונוכל לאמוד את היקף העבודה. חשוב להבין, המחירים בטבלה הם אומדן ולכם כדאי להתקשר ולקבל הצעת מחיר מדויקת בהתאם לבעיה הספציפית שלכם.

בכל מקרה, חשוב שתדעו כי החלפת מרזב פנימי במרזב חיצוני אינה כדאית ותמיד עדיף לתקן את המרזב הפנימי (הן מבחינת ההשקעה הנדרשת לתיקון, ייצא זול יותר, וכמובן מבחינת הנראות – תמיד עדיף להישאר עם המרזב הפנימי).

תיקון מרזב פנימי (תיקון פאץ')החל מ-1,100 ש"ח
פתיחת סתימה במרזב פנימי (כולל סתימת בטון בבניינים חדשים)החל מ- 1,000 ש"ח
איתור נזילה ממרזב פנימיהחל מ- 1,100 ש"ח
תיקון מרזב פנימי ללא הרסהחל מ- 1,200 ש"ח
ניקיון מרזב (ללא צורך באיתור)החל מ- 750 ש"ח 
תיקון שיפועים במרזב (מרזב חיצוני)החל מ- 600 ש"ח

** על המחירים יש להוסיף מע"מ כחוק.

מהם הגורמים המשפיעים על מחיר תיקון מרזב?

מכיוון שתנאי השטח שונים, חשוב ביותר, על מנת לקבל הצעת מחיר מדויקת ולמנוע הפתעות (גם אנחנו לא רוצים הפתעות), לתאר בשיחת הטלפון המקדימה (ואפילו לשלוח צילום עד כמה שאפשר) את סביבת העבודה, איך נראה המרזב (פנימי / חיצוני) ומהות הבעיה.

שני הגורמים המשפיעים ביותר על עלות תיקון מרזב הינם:

האם המרזב פנימי או חיצוני? עלויות תיקון של מרזב חיצוני בדרך כלל יהיו נמוכות יותר.

גג רעפים, גישה מוגבלת – ככל  שסביבת העבודה לתיקון קשה יותר, מוגבלת יותר לגישה, כך יידרש זמן רב יותר לתיקון, ובהתאם לכך המחיר גבוה יותר. במידה ומדובר במרזב חיצוני או פנימי על גג בגישה ישירה ופשוטה – המחיר יהיה בהתאם נמוך יותר.

 

החשיבות של תיקון מרזב פנימי

מערכות המרזבים הפנימיים חשובות לשמירה על שלמות המבנה ומניעת רטיבות. לעתים קרובות ישנה התעלמות מוחלטת מהמרזבים וזאת מהסיבה הפשוטה שהם לא בולטים. המרזבים מבצעים את העבודה ולכן אנחנו לא חושבים ולא מודאגים מהם. עם זאת, הצצה אחת לשנה על המרזב לאחר העונה הגשומה יכולה להבטיח בית יבש ומוגן והאמת היא שכל כך פשוט לבצע את הבדיקה.

כדאי לדעת כי המרזב הפנימי נבנה בגבולות הגג. בניגוד למרזבים חיצוניים אותם לא ניתן לראות מהקרקע, מרזב פנימי נבנה בצורה זו כדי לא לפגוע בעיצוב הכללי של המבנה. כמובן, בדיקה שנתית היא המפתח למניעת נזילות ושמירה על המבנה ואין זה משנה אם המרזב חיצוני או פנימי.

תיקון מרזב פנימי - מטעם חברת יוני אינסטלטור
תיקון מרזב פנימי - מאמר מקצועי - יוני אינסטלטור

הגורמים המובילים לבעיה במרזב הפנימי

מרזב פנימי אשר זוכה לטיפול שוטף יכול לשמש שנים רבות ללא כל תקלה. הבעיה היא כשהוא מתחיל להתלכלך והפסולת לא מפונה כמו שצריך. המרזב עלול להיפגע כתוצאה מפסולת וכתוצאה מהתיישנות כאשר את החלק הראשון אפשר לעתים קרובות למנוע. מרזבים נסתמים לא פעם בשל הצטברות לכלוך, טבעי ושאינו טבעי ואותו לכלוך קל יחסית לפינוי כשיש לבדוק תמיד את הכניסה והיציאה של המרזב.

במקרים מסוימים הסיבה לתקלה היא התיישנות של החומר. המרזב יכול לשמש שנים רבות והתיישנות כמו גם פגיעה מהפסולת יכולה להוביל לשברים קטנים, סדקים וחורים. במקרה זה לא מספיק לבצע ניקיון של המרזב אלא יש להחליף את הצנרת שלו (אם כי המבנה הכללי יישאר כפי שהוא). 

סימנים לבעיה במרזב הפנימי

ישנם מספר סימנים אשר יכולים להצביע על כך שישנה בעיה עם המרזב הפנימי וזאת גם בלי לבצע בדיקה באופן מכוון:

  • כתמי מים על הקירות יכולים להצביע על דליפה של מים כשפעמים רבות ישנו קשר למרזב. ניתן לבצע צילום צנרת כדי לוודא ב-100% כי מדובר בבעיה במרזב ולא במקור אחר.
  • כתמים על הקירות יכולים גם כן להיות תוצאה של מים שנשפכים ממקום מסוים כאשר גם במקרה זה אם המקור אינו בצנרת הסבירות הגבוהה היא שישנה בעיה במרזב הפנימי.
  • קילוף צבע באזור קו הגג יכול להיות סימן בולט לכך שישנה בעיית רטיבות כשבאזורים אלו ישנה סבירות גבוהה לכך שהמקור הוא המרזב הפנימי.
  • עובש וטחב יכולים להתפתח על התקרה או על חלקו העליון של הקיר כשהסיבה לכך עשויה להיות מים שעומדים בעליית הגג ולא מוצאים את המסלול לרדת למטה.

למידע נוסף על איתור נזילה בצנרת >>>

תיקון מרזב פנימי - יוני אינסטלטור
תיקון מרזב פנימי - חברת יוני אינסטלטור

תיקון מרזב פנימי ביעילות ומקצועיות

תיקון מרזב פנימי מתבצע על ידי אינסטלטור אשר יש לו ניסיון בטיפול במרזבים (חשוב לוודא כבר בשיחת הטלפון הראשונה שאכן יש לו ניסיון בתחום כי ברוב המקרים הטיפול דורש איתור נזילה עם מצלמת סיב אופטי).

במהלך העבודה יש לנקז כל גורם אשר סותם את המרזב ולאחר מכן לטפל בצינור הניקוז אשר נמצא בתוך המבנה של המרזב. פתח הניקוז הוא הדבר הראשון שיש לבדוק כשהוא בדרך כלל יהיה באחד מדפנות המבנה. יש לתת למים לצאת ממנו ואם הם לא יוצאים החוצה כנראה שהסיבה לכך היא סתימה אותה יש לשחרר בשלב הראשון.

לאחר שהמרזב נקי מלכלוך ומים אפשר להתחיל לטפל במבנה של המרזב ובכלל לקבוע האם ישנה בעיה ממשית במבנה שלו או האם מספיק הניקיון. כיוון שהמרזב נמצא בתוך הקירות התיקון שלו דורש טיפול שונה מזה שחיצוני לו ולכן יתכן מאד שיהיה צורך בפעולות צילום ואיתור נזילה כדי לוודא היכן בדיוק הבעיה ולקבוע כיצד לטפל בה.

אפשר להחליף חלקים ואת הצנרת אם יקבע שיש צורך בכך ופעולה זו תיקח בין מספר שעות למספר ימים, בהתאם לחומרת הבעיה.

יש לכם נזילת מים בדירה?

חייגו אלי עכשיו לקבלת הצעת מחיר מידית!

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

גילוי נזילות מים - יוני אינסטלטור

גילוי נזילת מים

גילוי נזילות מים: איך מזהים שיש נזילה ומה עושים? נזילת מים מצנרת האינסטלציה היא אחת מהליקויים הבסיסיים שעלולים להתרחש בכל מבנה. גילוי מוקדם של נזילת

יש לכם נזילה? בעיית רטיבות שלא נפתרת? ‏זקוקים לפתרון מקצועי ומידי?

שמי יוני קוזי, אינסטלטור מומחה באיתור נזילות כבר מעל 15 שנה.

אני מזמין אתכם פשוט ליצור איתי קשר, אני כבר אעשה עבורכם את כל "הסיפור הזה" לפשוט יותר.

לא רק שירות מקצועי, אלא גם מחירים הוגנים!

חייגו אלי עכשיו לקבלת הצעת מחיר מידית!

יוני אינסטלטור - תמונת קונספט אינסטלטור מומחה