יוני - שירותי אינסטלציה
bg
לוגו יוני אינסטלטור - שירותי אינסטלציה מתקדמים

שורשים בביוב

איתור והשמדת שורשים בביוב כבר מעל 15 שנה

שלום, שמי יוני קוזי, אינסטלטור כבר מעל 15 שנה ועוסק בעיקר בבעיות תשתיות ביוב, שורשים בביוב, איתור חיתוך והשמדת שורשים, חידוש צנרת ביוב והכל עם ציוד ייחודי "אל הרס" כך שהאיתור והטיפול בשורשים הוא ‏מהיר, קצר וממוקד, בלי הרבה בלגן ובלי סיפורים מורכבים.‏

יש לכם בעיית שורשים בביוב? חייגו אלי עכשיו!

נגן וידאו

שירותי האינסטלציה שלנו

יש לכם בעיית שורשים בביוב? חייגו אלי עכשיו!

יוני אינסטלציה - מומחה לטיפול בבעיות בביוב

שלום, שמי יוני קוזי, אינסטלטור מומחה לטיפול בכל בעיות ביוב למיניהן, הכולל צילום מערכות ביוב ואיתור נזילות.
הקמתי את "יוני אינסטלטור" לפני כ- 15 שנה, אני מאוד אוהב את מה שאני עושה והשירות שלי ניתן ‏במקצועיות רבה ומכל הלב.‏

אני מתמחה בטיפול בבעיות של שורשים בצנרת הביוב, איתור, חיתוך שורשים ותיקון מקטע הביוב ללא הרס באמצעות כלים מתקדמים כך שהטיפול בבעיה הוא ‏מהיר, קצר וממוקד, בלי הרבה בלגן ובלי הרבה סיפורים מורכבים.‏

כל עבודות האינסטלציה לדירות, ולוועדי בתים.

אני מזמין אתכם פשוט ליצור איתי קשר, אני כבר אעשה את כל "הסיפור הזה" לפשוט יותר.

השירות שלי מתבסס בראש ובראשונה על שקיפות, אמינות ומקצועיות בלתי מתפשרת!

✓ שירות מהלב    ✓ מחירים הוגנים   ✓ זמינות גבוהה‏

יוני אינסטלטור - שורשים בביוב

הסיבות להתפתחות שורשים בביוב

זה אולי נשמע כמו דבר משונה אבל למען האמת מדובר על תופעה מוכרת בעיקר באזורים ותיקים בבניה ישנה או בסביבה שיש צמחיה רבה סביב הבתים.

שורשי עצים וצמחים נמצאים באותו המקום בו נמצאת מערכת הביוב, אי שם עמוק בתוך האדמה. השורשים שאינם סטאטיים, מתפתחים באופן אורגני לאורך השנים ומחפשים להם תנאי מחיה אופטימליים, אותם הם מוצאים באזור הביוב בו יש לחות תמידית, מזון דשן אורגני וטמפרטורה מיטבית, ממש חגיגה לכל עץ.

מאחר שהשורשים שועטים הלאה ואינם עוצרים, לעיתים הם מוצאים עצמם חודרים דרך סדקים בצנרת הביוב (או יוצרים כאלה בעצמם תוך כדי תנועה, תלוי בעובי ועוצמת השורש). ומהר מאוד מוצאים עצמם גדלים בתוך הצנרת ויוצרים נזקים עצומים, החל מסתימות טורדניות הנגרמות או בשל השורשים עצמם או בשל פסולת שנתקעת בהם כגון נייר טואלט, מגבונים או מוצרי היגיינה נשיים וכד'. אם לא מטפלים בשלב הזה (חיתוך שורשים וטיפול מונע באמצעות חומר כימי) השורשים מתעבים ועלולים לייצר לחץ על המערכת כך שהצנרת תינזק ואף יכולה להגיע לקריסה כללית של קו הביוב.

זמינות 24/6

שירות ואיכות ללא תחרות

מעל 15 שנות ניסיון

אחריות על העבודה

ניקוי שורשים בביוב - גבעתיים

הציוד הנדרש לטיפול בשורשים בצנרת הביוב

על מנת לזהות שמדובר בשורשים החוסמים את מערכת הביוב ועל מנת לטפל בהם בצורה מיטבית נדרשת עבודה מקצועית של אינסטלטור מומחה הפועל עם ציוד מתקדם. ראשית נדרשת עבודת זיהוי הבעיה ואיתור השורשים, ללא שבירת צינורות ובשיטת אל הרס. לאחר מכן נדרשת עבודה בטכנולוגיה מיוחדת לחיתוך שורשים.

הציוד הנדרש לטיפול בשורשים בביוב:

  • מצלמת קווי ביוב לאיתור השורשים ומיקומם במערכת הביוב
  • ציוד לפתיחת הביוב במיקום הנכון במטרה לא להרוס את כל הצנרת
  • כלי חיתוך שורשים להעלמת המפגע (מדובר בעיקר על כלים כבדים ובעיקר שימוש בראש צינור ייחודי המכונה "דיזה").
  • מערכת לשטיפת קווי ביוב
  • טיפול מונע להתעבות נוספת של השורשים
  • סגירת קו הביוב בצורה מיטבית ללא פגיעה בכל הצנרת

תהליך הטיפול בשורשים

חשוב להבין שמאחר ששורשים ממשיכים לצמוח ולהתפתח כל עוד הם קיימים בקרקע לא ניתן לעצור לאחר הטיפול הראשוני ואם רוצים שהמפגע לא ישוב, יש לטפל באופן יסודי. אנחנו לא מדברים חלילה על עקירת נטוע, זאת בהחלט לא ההמלצה שלנו.

הדרכים לפתרון יסודי היא או החלפת קו ביוב ויצירת תוואי עוקף שורשים, אך מדובר על תהליך מורכב ויקר או שימוש בטכניקה של הטלאת הביוב (פאטצ') או התקנה של שרוול (ליינר). המהות של הפאטץ' היא שימוש בחומרים עמידים במיוחד כטלאי המונח על הסדק או הפתח דרכו עברו השורשים, הטלאי מגן על הצינור מחדירה של שורשים ואלה מוצאים לעצמם כיוונים חודשים להתפתח אליהם ודרכם. גם הליינר מגן על הצינור הקיים מחדירה של שורשים, זאת באמצעות החדרת צינור עמיד במיוחד לתוך הצינור הישן, ללא חפירה או שבירה של המערכת. הצינור הכפול בהחלט מונע מהשורשים לחדור ולייצר נזק בצינור.

שורשים בצנרת הביוב מהווים מטרד רציני ומשמעותי ומומלץ לפנות לאינסטלטור המתמחה בטיפול  בשורשים בביוב ומשתמש בטכנולוגיות מתקדמות לאיתור וטיפול בבעיה בצורה המיטבית.

נגן וידאו

שורשים שהגיעו לצנרת הביוב – סרטון

שורשים בביוב - גלריה מהשטח

שורשים בביוב - רמת גן
שורשים בבור ביוב בחצר בית ברמת גן
שורשים בביוב - תל אביב
שורשים בבור ביוב בחצר בניין בתל אביב
פתיחת בור ביוב לניקוי שורשים בביוב - כפר סבא
פתיחת בור ביוב לניקוי שורשים בביוב - כפר סבא
שורשים בביוב - תל אביב בניין משותף
שורשים בביוב - תל אביב בניין משותף
נגן וידאו

שאלות ותשובות על שורשים בביוב

שורשים בביוב היא בעיה הנגרמת מעצים הגדלים סמוך לאזור הביוב של בניין מגורים כאשר שורשי העצים חודרים למערכת הביוב, מפריעים לזרימת הביוב וגורמים לסתימה קשה

הדבר הנכון לעשות הוא לחתוך את השורשים ולנקות את מערכת הביוב מהשורשים שגדלו לתוכה על מנת לשחרר את הסתימה ולהחזיר את זרימת המים למצב תקין. מדובר בעבודה שמצריכה מקצועיות וניסיון, לכן יש להיעזר באינסטלטור שיש לו ניסיון מוכח בטיפול בשורשים בביוב.

הדרך הזולה והמוכרת ביותר למניעת שורשים בביוב היא שימוש בתרכובת כימית שנקראת להשמדת השורשים. את קוטל השורשים שופכים לביוב פעם בשנה בכדי לקטול את השורשים הקיימים כמו גם למנוע חדירה של שורשים חדשים לביוב. 
דרך נוספת למניעת שורשים בביוב היא קיצוץ השורשים עצמם, קיצוץ השורשים משבית את פעילות השורשים למשך מספר שנים.

ברוב המקרים בעיית שורשים בביוב באה לידי ביטוי בהצפה של מי השירותים עקב סתימה שנוצרה במערכת הביוב המרכזית. הדרך היחידה לאמת שאכן מדובר בבעיית שורשים שחדרו לביוב היא על ידי הזמנת אינסטלטור בעל ניסיון בתחום (יש כלי צילום ורובוטים מכניים ייעודיים שנועדו לטפל בבעיית השורשים ביעילות ולכן מומלץ לברר מראש עם האינסטלטור לגבי הציוד והניסיון שיש לו בתחום).

מעבר לעובדה ששורשים שחדרו לצינור הביוב יכולים לגרום לחסימה של מעבר מי הביוב בצינור ובכך להצפות של הביוב. יש מצבים שבהם השורשים יצרו כל כך הרבה סדקים בצינור הביוב, סדקים רחבים עד למצב בו צנרת הביוב הרוסה לחלוטין וחייבים להחליף אותה. במקרים בהם הסדקים קטנים, ניתן לבצע תיקון פנים צנרת מקומי ולטפל בבעיה לפני שמחמירה.

אינסטלטור שמתמחה בטיפול בשורשים בביוב חייב שיהיה מצויד בכלים הבאים:
1. מצלמת קווי ביוב לאיתור מדויק של נקודת הכשל והאזור בו נמצאים השורשים
2. רובוט מכאני שיוחדר לצינור הביוב לביצוע חיתוך השורשים וטיפול בפנים הצנרת בסדקים שנוצרו
3. מערכת לשטיפה של קווי הביוב
4. חומר טיפול שמונע בעיות נוספות בעתיד
יחד עם זאת, חשוב לוודא שאכן לאינסטלטור שמגיע לטפל בבעיה יש ניסיון רב שנים בתחום.

הדרך הטובה ביותר לקיצוץ השורשים שחדרו לביוב היא על ידי שימוש ברובוט ייעודי. הרובוט מצויד במצלמה ומסוגל לנוע בתוך צנרת הביוב. תפקידו של הרובוט הוא לקצץ את השורשים בלי לגרום נזק לצנרת הביוב. הרובוט מסוגל לקצץ גם גזעים עבים במיוחד. באמצעות הרובוט ניתן גם לבצע את תיקון הסדקים שנוצרו ע"י השורשים בצנרת הביוב

ברוב המקרים ניתן לתקן את צנרת הביוב לאחר בעיית שורשים. לאחר ניקוי השורשים ושטיפה של צנרת הביוב, מתבצע אבחון של פנים הצנרת על ידי שימוש במצלמה אופטית אז ניתן מחליטים על שיטת התיקון:
1. הטלאה (פאטצ') – ע"י ציפוי פנים הצינור בחומר אפוקסי מיוחד.
2. התקנה של שרוול (ליינר) – באמצעות החדרת צינור עמיד במיוחד לתוך צינור הביוב הישן, ללא חפירה או שבירה של מערכת הביוב.

קשה לקבוע בוודאות את התמחור לכך מבלי לדעת מספר פרמטרים כמו:
– האם נוצרו מספר סדקים צרים או שהסדקים כבר גרמו לסוג של פיצוץ בצנרת שמצריך החלפה מלאה?
– מהו עומק הצנרת שבו התבצעה חדירת השורשים?
כסדר גודל זה יכול לנוע בין 1,000 ל 2,000 ש"ח ויכול להיות אף יותר בהתאם למורכבות.