החלפת צנרת / פיצוצי צנרת

יוני אינסטלציה שירותי אינסטלציה פיצוץ צנרת

הצנרת היא אחת התשתיות החשובות ביותר שלנו, בלעדיה סגנון החיים אליו התרגלנו לא היה מתאפשר ולכן החלפת צנרת במידת הצורך היא קריטית והכרחית להמשך היום התקין שלנו.
החיים שלנו הודות לצנרת הם ללא ספק חיים טובים ונוחים מאי פעם בהיסטוריה, אך העניין הבעייתי בצנרת היא שלא ניתן לראות אותה ולהרגיש בה יותר מידי, ולצערנו נרגיש בקיומה רק כשמשהו לא טוב קורה.

במקרים בהם הצנרת שלנו היא ישנה מאד ומלאה בחלודה, עשוי להיגרם מצב של פגיעה משמעותית באיכות המים שלנו ובכך ירידה של ערך הדירה. כתוצאה מסיבוכים בצנרת עלול להיגרם מצב שאף אחד לא רוצה להגיע אליו – פיצוצי צנרת.

במקרה של פיצוץ בצנרת תאלצו להתמודד עם הצפות קשות, נזילות, חשבון מים מנופח וגם השכנים שלכם יצטרכו להתמודד עם כל המצב הלא נעים יחד איתכם.

יוני אינסטלציה – מומחים בתהליכי החלפת צנרת

המומחים שלנו יגיעו ויתנו את המענה הנכון בהתאם למצב של הצנרת. במקרים מסוימים יבצעו תיקון מקומי או מענה זמני לבעיה, ובמקרים אחרים יהיה צורך בהחלפה של כל הצנרת בבית.

השלבים בהחלפת צנרת בבית

  • בחירת סוג צנרת – הסטנדרט הנהוג בבנייה חדשה יהיה צנרת מפלסטיק הודות לגמישות ולניקיון היחסי שלה לעומת צנרות המתכות. כמו כן התקנה של צינורות פלסטיק תהיה משמעותית יותר קל ופשוט ולכן נעדיף אותה.
  • התאמת סוג הצנרת בהתאם לאקלים ולכמות המים בשימוש שוטף – במקומות בהם יש אקלים קר ויבש נעדיף לבחור בצנרת מסוג PEX שנחשבת לעמידה בטמפרטורות קיצוניות, ואילו באזור הדרום והמרכז נעדיף להשתמש בצנרת מסוג SP שלא מתאימה לטמפרטורות קרות וקיצוניות.
  • קוטר הצינור – נבדוק לעומק כל אחת מנקודות המים בבית לפני קבלת החלטה על הקוטר אשר מתאים לצינורות. במרבית הבתים ניתן להתקין צינורות בקוטר 25 מ"מ.

אז נכון, החלפת צנרת היא תהליך יקר ומורכב במיוחד, אך בהתחשב בנסיבות ובעלויות הגבוהות של חשבון המים במקרים של פיצוצי צנרת, נזילות, הנזקים שייגרמו לקירות ולרצפה בעקבות הנזילות, וכמובן פגיעה במי השתיה וערך הדירה אתם תצטרכו לשלם סכומים הרבה יותר גבוהים ואף לעשות הקרבות שפשוט אף אחד לא ירצה לעשות.
החלפת צנרת במקרים כאלה היא הפתרון החכם והנכון ביותר.