יוני - שירותי אינסטלציה

איתור נזילות בקירות – כך תגלו בעצמכם

איתור נזילות בקירות

אין ספק שנזילה היא אחת התקלות הפחות ידידותיות שיכולות להופיע בבית. לא מפתיע שגם כאשר אין דירה ספציפית באופק ונמצאים עדיין בשלב החיפושים, מחפשי דירות רבים בוחרים לשאול את הדיירים היוצאים מה מצב הצנרת, האם היו נזילות לאחרונה וכו'. כולנו מבינים מה המשמעות של נזילה: מעבר לפגמים האסתטיים הבלתי רצויים, נזילה עשויה בשקט בשקט, מבלי שנשים לב, ליצור הפרעה של ממש בדירה. לא פעם דיירים היו צריכים לבטל יום עבודה ולהזמין בעל מקצוע באופן מיידי מכיוון שגילו בפתאומיות נזילה של מים בתוך הבית – וללא ספק לא מדובר במצב נעים. לכן, איתור נזילות בקירות מהווה מיומנות הכרחית שמומלץ להשחיז. אז איך תעלו על זה שיש לכם נזילה בבית? בשביל זה אנחנו כאן.

שמים לב לרמזים

אפשר להתייחס לנושא של איתור נזילות בקירות באופן עצמאי כסוג של משחק בלשות. על מנת להבין שאולי יש בבית שלכם נזילה, עליכם להיות ערניים לרמזים השונים שעשויים להופיע, ולדעת לקשר בינם לבין האפשרות שקיימת נזילה. ריכזנו עבורכם שלושה סימנים שעשויים להעיד על נזילה בבית:

שעון המים לא מפסיק להסתובב

לכל בית יש שעון מים, אשר הסיבובים שלו מושפעים מצריכת המים של הדיירים. בדרך כלל, מכיוון שאנחנו לא משתמשים במים ללא הפסקה, שעון המים מסתובב במתינות וגם עוצר לעתים. רמז ראשון שעשוי להעיד על קיומה של נזילה הוא ששעון המים מסתובב ללא הפסקה; אם אתם לא משתמשים במים 24\7, סביר להניח שקיימת דליפה לא מכוונת של מים באזור כלשהו בדירה ושעון המים "מניח" כי מדובר בצריכה מכוונת שלכם.

חשבון המים מנופח

רמז נוסף שלעתים קרובות יכול לסייע באיתור של נזילה הוא חשבון מים גבוה בצורה משמעותית מחשבון המים הרגיל. כמובן שעשויות להיות סיבות שונות לעלייה בחשבון המים: נוכחות קבועה של אורחים שלנים בדירה, השארת ברזים מטפטפים ואפילו התענגות על אמבטיות חמימות בחורף הקר. מלבד שינויים ניכרים בצריכת המים שלכם, בדקו גם אם התעריף עלה ויכול להסביר את התנפחות החשבון. אולם אם התעריף נותר בעינו ולא שיניתם את צריכת המים בדירה, קיימת סבירות גבוהה שהעלייה בחשבון המים מעידה על נזילה.

סימנים ויזואליים

בחלק מהמקרים, איתור נזילות בקירות יכול להתבצע גם על ידי תשומת לב לסימנים ויזואליים שונים. כאשר קיימת נזילה בצנרת שבתוך הקיר, המשמעות היא שזורמים שם מים. קירות אינם עמידים למים ולכן, רטיבות קבועה בדרך כלל נותנת את אותותיה בשלב מסוים. אם יש נזילה בקיר, מגוון רמזים לרטיבות עשויים להופיע: התעקלות של הקיר במה שנראה כמעין התנפחות; התקלפות של הצבע שהונח על הקיר, או היווצרות של בועות בצבע; ובשלב מסוים, עשוי אף להופיע עובש – סימנים כהים על הקיר, שבדרך כלל מלווים גם בריח טחוב ולא נעים.

איתור נזילות בקירות באמצעות מצלמה תרמית

אם התעורר החשד כי קיימת נזילה בקיר, אין ספק שיש לקרוא לבעל מקצוע על מנת לפתור את הבעיה. בעבר הלא מאוד רחוק, איתור נזילות בבית היה מתבצע בדרך מאוד פשוטה: שבירת קירות והוצאת אריחים מהמקום, עד למציאת מקור הנזילה. לשמחתנו, כיום טכנולוגיות מתקדמות מאפשרות לנו לאתר נזילות בדרכים הרבה יותר יעילות. אחד האמצעים הנפוצים ביותר לאיתור נזילות בבית הוא מצלמה תרמית, אשר מוחדרת לתוך הצנרת ומעבירה אותות ברגע שהיא מגיעה למקור הנזילה. כך, בעל המקצוע יכול להבין במהירות ובדיוק רב היכן הנזילה ממוקמת, ולטפל בה בהקדם האפשרי, תוך גרימת מינימום נזק נלווה. אין ספק ששירות של איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית הוא מהפכני ועוזר לטפל בנזילות באופן אפקטיבי ויעיל.

קראו גם על: איתור נזילות בגינה

שתף:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

חברת איתור נזילות

חברת איתור נזילות – איך בוחרים?

תקלות במערכת הצנרת הביתית הן בדרך כלל תופעות מאוד לא נעימות, שמצריכות טיפול מיידי. במקרים רבים, לא מדובר בתקלות שאדם לא מיומן יכול לתקן לבד

צור איתנו קשר