יוני - שירותי אינסטלציה

איתור נזילות עם מצלמה טרמית – כשהטכנולוגיה באה לטובתנו

איתור נזילות עם מצלמה טרמית

תחום איתור הנזילות הינו תחום שהלך והתפתח עם השנים, ואם בעבר על מנת לאתר נזילה ולזהות את מקור הבעיה היה צורך בפירוק הקיר או הרמת מרצפות, היום המצב שונה לגמרי. כיום באמצעות שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, ניתן לאתר נזילות בקלות וללא הרס, וכל זאת מתאפשר בזכות המצלמה התרמית.

זיהוי נזילה

נזילות בדירה עלולות להופיע בגלל בעיה באיטום (במיוחד בחדרים "רטובים" – אמבטיה, מרפסת פתוחה ועוד), בלאי של צנרת, ליקוי שמופיע בעקבות תהליכי בניה לא נכונים, סתימה ועוד. נזילה יכולה להופיע בכל רגע ולא תמיד נוכל לזהות אותה לפני שהיא תגרום לנזק רב למבנה. לזיהוי מקדים של נזילה ישנה חשיבות גדולה מכיוון שככל שנזהה את הנזילה מוקדם יותר, כך נוכל לטפל בבעיה במהירות ולמנוע גרימת נזק חמור.

גם אם סימני הנזילה לא מופיעים מיד באותו הרגע, ייתכן שתוכלו להבחין בנזילה לאחר מספר ימים עפ"י מספר סימנים מקדימים. הסימנים לנזילה הם טפטוף שיוצא מהקיר, רטיבות, סימני עובש וקילופי צבע בקיר או שינוי בצבע הרצפות. בנוסף לסימנים אלו, ניתן להבחין בנזילה גם על ידי מתן תשומת לב לשינוי משמעותי בחשבון המים בסוף החודש, משמע במידה והבחנתם בחשבון מים גבוה משמעותית מחודשים קודמים וזאת כל עוד תדירות השימוש במים אינה השתנתה, ייתכן שגם במקרה זה, מדובר בנזילה סמויה באחד מקירות הבית.

איתור נזילות על ידי אינסטלטור

גם כאשר אנו מזהים נזילה בדירתנו, מיקומה המדויק עדין עלול להיות נסתר מן העין. נזילות יכולות להראות סימנים באזור מסוים, אך מקור הבעיה עלול להיות במיקום שונה. לכן, גם כאשר זהינו נזילה, כדאי להיעזר בשירותיו של אינסטלטור. רגע, חשוב להבין, לא כל אינסטלטור הוא בעל ניסיון בתחום של איתור נזילות. לאתר נזילה זו התמחות בפני עצמה בעולם האינסטלציה. רק אינסטלטור בעל ניסיון בתחום, שמתמחה באיתור נזילות ומצויד בכלים הטכנולוגים הנכונים (מצלמה טרמית מקצועית / חיישן מאתר נזילות עם גז ועוד) יוכל לבצע איתור נזילה מקצועי עבורכם.

הכירו את המצלמה התרמית

המצלמה התרמית היא מצלמה הפועלת על ידי זיהוי של קרינה אינפרה אדומה. קרינה זו היא קרינת חום אשר איננה נראית לעין אך מופצת מכל חפץ או עצם שקיים בעולם. הטכנולוגיה של המצלמה פעולת בצורה כזו שהחיישנים המותקנים בה מסוגלים למדוד את הפרשי החום בין העצמים השונים, ובאמצעות מעבד נתונים להמיר את האותות האלקטרוניים למידע גרפי. את המידע הגרפי אנו רואים על צג המצלמה עליו מוקרנת מפה תרמית צבעונית. כל צבע במפה מצביע על טמפרטורה שונה של עצם מסוים: צבעים בגווני אדום, כתום וצהוב – מצבעים על עצמים חמים, ואילו צבעים בגווני כחול, ירוק או שחור, מצביעים על עצמים קרים.

המצלמה התרמית בתחום איתור הנזילות

על מנת לאתר את מיקום הנזילה המדויק מבלי לגרום נזק לקירות המבנה או לרצפה, אנו משתמשים במצלמה תרמית. ראשית, יש לחמם את מי הצנרת שנמצאת מאחורי הקיר או מתחת לרצפות וזאת על מנת שנוכל לראות את הבדלי החום ולזהות את מערכת הצינורות בצג המצלמה. לאחר חימום הצינורות, נעבור על הקיר עם המצלמה התרמית ונבדוק האם אנו מבחינים בתקלה. במידה ואכן מדובר בנזילה, נוכל לראות בבירור שאזור מסוים בצינור פגוע ושכל האזור צבוע בצבעים חמים בצג המצלמה. כשזיהינו אזור תקול, נוכל לדעת בוודאות שמדובר כאן בדליפת מים מהצינור.

לאחר איתור הנזילה וזיהוי הבעיה, ניתן לפתוח את הקיר או להרים את הרצפות באזור הפגוע בלבד, ולתקן את הבעיה באופן נקודתי. מכיוון שאנו יודעים בדיוק היכן מופיעה הנזילה, נוכל לפתוח ולסגור את הקיר או הרצפה בקלות, ולהשיב את המצב לקדמותו במהירות האפשרית.

איתור נזילות עם מצלמה תרמית - היתרונות

איתור נזילות על ידי מצלמה תרמית מעניק לנו מספר יתרונות בולטים:

  • עבודה מהירה – איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית הוא תהליך מהיר ויעיל במיוחד. כשאנו מזהים את מיקום הנזילה במהירות, יש באפשרותנו לתקן את הבעיה בזמן קצר, ולחסוך עבודה נרחבת של פירוק ושבירת קירות או הרמת רצפות.
  • צמצום מקום לטעויות – כשאנו מאתרים את הנזילה באמצעות מצלמה תרמית אנו מצמצמים באופן משמעותי את המקום לטעויות. בעזרת המצלמה התרמית אנו יודעים להצביע על מיקום הבעיה המדויק, לטפל אך ורק באזור הפגוע, ולמנוע פגיעה באזורים תקינים. איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית נעשה בצורה מבוקרת שמונעת נזק למבנה או לרכוש הדירה.
  • חיסכון כספי – כשמבצעים איתור נזילות על ידי שימוש במצלמה תרמית, ניתן לחסוך בעלויות העבודה. מכיוון שאנו יודעים להצביע על האזור התקול בצורה מדויקת, יש צורך בשבירת חלק מזערי ברצפה או בקיר, וכיוצא מכך, אין צורך בתיקון משמעותי. בדרך זו אנו חוסכים גם בזמן העבודה, גם בכמות החומר וכתוצאה מכך בעלויות התיקון הכוללות.

תיקון נזילה ממוקד

פעולת איתור הנזילה הופכת להיות הרבה יותר פשוטה ומהירה כאשר משתמשים באמצעים טכנולוגיים כמו המצלמה התרמית. אינסטלטור מקצועי ובעל ניסיון באיתור יוכל גם לאתר את הבעיה במהירות וגם לבצע את התיקון באופן ממוקד ומהיר. כאשר אתם מזהים או חושדים שיש לכם נזילה בביתכם, התקשרו אלינו לטיפול מהיר, ממוקד ומקצועי והסירו דאגה מליבכם, עם ניסיון של מעל 15 שנה באיתור נזילות אתם יכולים להיות לגמרי רגועים.

בברכה, יוני אינסטלטור – 052-590-8907

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

גילוי נזילות מים - יוני אינסטלטור

גילוי נזילת מים

גילוי נזילות מים: איך מזהים שיש נזילה ומה עושים? נזילת מים מצנרת האינסטלציה היא אחת מהליקויים הבסיסיים שעלולים להתרחש בכל מבנה. גילוי מוקדם של נזילת

יש לכם נזילה? בעיית רטיבות שלא נפתרת? ‏זקוקים לפתרון מקצועי ומידי?

שמי יוני קוזי, אינסטלטור מומחה באיתור נזילות כבר מעל 15 שנה.

אני מזמין אתכם פשוט ליצור איתי קשר, אני כבר אעשה עבורכם את כל "הסיפור הזה" לפשוט יותר.

לא רק שירות מקצועי, אלא גם מחירים הוגנים!

חייגו אלי עכשיו לקבלת הצעת מחיר מידית!

יוני אינסטלטור - תמונת קונספט אינסטלטור מומחה