יוני - שירותי אינסטלציה

פתיחת סתימות ביוב משורשים – איך פועלים ואיך נמנעים?

פתיחת סתימת ביוב מרכזית מחדירת שורשים

סתימת ביוב משורשים הינה בעיה נפוצה אשר נגרמת כתוצאה מחדירת שורשים אל צינורות מערכת הביוב.

במקרים כאלו חשוב מאד להיעזר באנשי מקצוע בעלי ניסיון רב שנים בכל הנוגע לתהליך פתיחת סתימות ביוב משורשים. 

חברת יוני אינסטלציה מתמחה במתן פתרונות טיפול בפתיחת סתימות ביוב משורשים תוך שימוש בטכניקות טכנולוגיות מתקדמות וכמו כן בטיפול של חיתוך שורשים, שימוש בחומרים אשר משמידים שורשים ועוד.

איך נגרם מצב של סתימת שורשים בביוב?

מצב זה נגרם לרוב כתוצאה מחדירה של שורשים למערכת הביוב כפי שציינו מקודם.

אבל איך בכלל חודרים שורשים אל מערכת הביוב? למעשה החומרים אשר זורמים בקווי הביוב הם אלו אשר משמשים מצע של גדילה הכולל לא מעט דשן שמזרז תהליך של צמיחת צמחים ועצים שבמהרה ימצאו את דרכם אל תעלות הביוב. 

אתם עדיין לא מבינים איך יכול להיות שהשורשים מגיעים אל הביוב? לרוב סתימות ביוב משורשים יקרו כאשר תהיה פרצה שמתחילה בסדר או בפתח בקווי הביוב אשר יגרמו לטפטוף או זליגה של הביוב אל האדמה ומשם לשורשי העצים תהיה דרך סלולה וקלה להגיע לפתחי הביוב ויותר מזה – העץ יפתח את שורשיו בכיוון פתחי הביוב, ירחיבו את הסדק ויפוררו את הצינור או חלקים ממנו.

איך מבצעים את תחילת פתיחת ביוב משורשים?

התמודדות עם תהליך פתיחת ביוב משורשים היא המומחיות שלנו ונשמח להציג בפניכם את שלבי העבודה והטכניקות לפתרון בעיה של ביוב סתום משורשים: 

חיתוך השורשים בצנרת הביוב

השלב הראשון בתהליך פתיחת ביוב משורשים יהיה השלב בו נחתוך את השורשים המופיעים בצנרת הביוב. את תהליך זה נבצע באמצעות עזרים אשר יוחדרו אל תוך צנרת הביוב ויחתכו את השורשים מהמקום הלא רצוי. את הפעולה נבצע עם מיטב המכשור לטובת קבלת התוצאות היסודיות והטובות ביותר. 

חיתוך השורשים יעזור לנו לסגור את הסתימה המקומית הראשונית ובזמן הזה נוכל לאפשר לביוב לשוב ולזרום, אולם לא נעצור בשלב זה מאחר והסתימה עלולה לחזור מהר מהצפוי במידה והבעיה לא תטופל באופן מעמיק ויסודי. 

שטיפה באמצעות ביובית 

השלב השני לטובת תהליך יסודי ומקצועי של פתיחת סתימות ביוב משורשים יהיה כמובן שטיפת הקו בלחץ מים גבוה באמצעות ביובית. השטיפה תעזור להסיר סתימות ומשקעים בצורה הטובה ביותר, אך כמובן שלא כאן נגמר התהליך ויש לעבור שלב נוסף לטובת סיום התהליך בצורה המקצועית והיסודית ביותר. 

קוטל שורשים 

הפעולה האחרונה שנעשה על מנת לסיים את התהליך כמו שצריך, יהיה השמדת השורשים באופן סופי כך שלא יצמחו יותר ולא יצוצו לנו בשנית בתוך צינורות הביוב ויגרמו לסתימה נוספת. 

אז לאחר שחתכנו ושטפנו את השורשים, הגיע השלב של שימוש בקוטל השורשים שכמובן מאושר על ידי משרד להגנת הסביבה ולאחר מכן נוכל לנשום לרווחה ולהמשיך בשגרת החיים מבלי תקלות נוספות.

ניתן לדעת מראש שאנחנו צריכים שירות של פתיחת סתימות ביוב משורשים?

לצערנו לא תוכלו לדעת או לחזות מראש שסתימת הביוב שלכם נגרמה דווקא משורשים ולכן תצטרכו להזמין אנשי מקצוע מראש שאלו יהיו מי שיגלו את גורם הסתימה. 

בשונה ממה שהרבה אנשים נוטים לחשוב, סתימת שורשים אולי נוטה לחדור אל קווי ביוב ישנים, אבל קיימים לא מעט מקרים בהם גילינו סתימות ביוב שנגרמו משורשים גם בבתים חדשים לחלוטין ולכן רצוי שלא תסיקו מסקנות או תשללו מקרים מראש.

איך ניתן למנוע משורשים לצמוח לנו שוב בביוב?

כן אנחנו יודעים, לאף אחד לא בא להתמודד שוב עם פתיחת סתימות ביוב משורשים ואתם תעשו הכל כדי למנוע מהמצב הזה לקרות שוב, ובצדק. 

ההמלצה שלנו להתמודדות הטובה ביותר היא לנסות ולמנוע את החדירה שלהם אל הצינורות, ואיך עושים את זה אתם שואלים? הימנעו מנטיעת עצים וצמחים הנוטים להכות שורשים חזקים וארוכים ואם הדבר מאד חשוב לכם הקפידו לנטוע את העצים הרחק מצינורות הביוב ככל שניתן. 

במידה ומופיעה סתימת שורשים בביוב יהיה נכון לכרות או להעתיק את העצים הגורמים לבעיה, אך כמובן שרצוי לבדוק קודם את העניין באופן יסודי עם מומחים לפני שמקבלים החלטות שחלילה עשויות להיות לא ידידותיות לסביבה שלנו. 

נשמח לעמוד לרשותכם במקצועיות ובמיומנות בפתרון פתיחת סתימות ביוב משורשים.

קראו גם על: איתור נזילות מים בחצר

שתף:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

חברת איתור נזילות

חברת איתור נזילות – איך בוחרים?

תקלות במערכת הצנרת הביתית הן בדרך כלל תופעות מאוד לא נעימות, שמצריכות טיפול מיידי. במקרים רבים, לא מדובר בתקלות שאדם לא מיומן יכול לתקן לבד

צור איתנו קשר