יוני - שירותי אינסטלציה

איתור נזילות בגינה – למה זה קורה?

איתור נזילות בגינה

את הסימנים של רטיבות בבית כולנו מכירים: קירות מתעגלים, בועות צבע, קילופים בקיר, הופעת עובש וכמובן ריח מוזר ולא נעים שמתפשט בכל החלל ולעתים פולש גם לחדרים אחרים בבית. כשזה קורה, אנחנו יודעים לזהות את הבעיה ומבינים שכנראה יש נזילה וחשוב לטפל בה כמה שיותר מהר. הבעיה האמיתית מתחילה כאשר הנזילה היא תת קרקעית, ואנחנו לא יכולים לזהות אותה על ידי סימנים פשוטים. מכיוון שכך, אנחנו לא תמיד נדע שכדאי להזמין איש מקצוע על מנת שיבצע איתור נזילות בגינה ויחפש את מקור הבעיה. יתרה מכך, גם כשכן יודעים ומבינים שיש נזילה בגינה, הרבה אנשים לא מבינים את חומרת הבעיה וחושבים שאפשר להשאיר את המצב כמו שהוא. האדמה לחה, הצמחייה מקבלת את כל המים שהיא זקוקה להם… אז מה הבעיה?

נזילה בגינה – למה זה בעייתי

יש כמה בעיות משמעותיות אשר עלולות לנבוע ממצב של נזילה תת קרקעית בשטח הגינה: 

פגיעה בצמחייה – כל מי שמבין מעט בצמחים, יודע שהגורם העיקרי למוות של צמחים הוא השקיית יתר. כאשר האדמה בגינה שלכם תמיד לחה והצמחייה מקבלת מים בתדירות כל כך אינטנסיבית, עלולים להיגרם לצמחייה שאתם כל כך מטפחים נזקים בלתי הפיכים. את המצב הזה חשוב למנוע על ידי טיפול מיידי בנזילה.

הפיכת האדמה לבוצית – אם אתם גרים בבית עם גינה, סביר להניח שלא בחרתם ורציתם לטפח ביצה בגדר האחורית. ובכן, אם יש שם נזילה תת קרקעית לא מטופלת – יכול מאוד להיות שתוך זמן קצר תמצאו את הילדים שלכם משתכשכים בבוץ בכל יציאה לגינה.

בזבוז מים – המשמעות של נזילה בצנרת היא שגם כשהברזים סגורים כולם, המים ממשיכים לזרום. בעקבות קמפיין "ישראל מתייבשת" אין ישראלי שלא מבין את החשיבות של מים כאן בארץ, ואם יש נזילה – מדובר בבזבוז משווע של מים שכדאי למנוע, ורצוי כמה שיותר מהר. 

בזבוז כסף – איתור נזילות בגינה על ידי הדיירים מבוסס בדרך כלל על זיהוי פערים קיצוניים בחשבון המים ועלייה ניכרת של הסכומים, על אף שלא חל שינוי משמעותי בשימוש. זה מאוד פשוט – אם יש נזילה בגינה שלכם, אתם מאבדים כסף.

איתור נזילה בגינה – מה הגורמים?

כאשר איש מקצוע מבצע איתור נזילות בגינה שלכם ומחפש את מקורה, בדרך כלל הוא ימצא כי הגורם לבעיה נעוץ באחד משלושת התרחישים הבאים.

עבודה רשלנית על הצנרת – לפעמים נזילות תת קרקעיות בגינה נובעות מעבודה רשלנית של איש מקצוע שעבד בעבר על הצנרת. ברזים שאינם סגורים חזק מספיק, הידוק לא מדויק של החיבורים – כל אלה עלולים ליצור בעיה שתחמיר עם התזוזות הטבעיות של האדמה ותתגלה בסופו של דבר כנזילה.

חדירת שורשים – מי לא חולם על גינה אחורית ירוקה ופורחת, כזו עם מגוון צמחים ואפילו עץ נאה לנוח תחת צלו? למרות שזה החלום של רבים, חשוב להיות מודעים לכך שצמחייה גורמת לפעמים גם צרות. בחלק מהמקרים שורשים עלולים להיתקל מתחת לפני האדמה בצנרת תת קרקעית, לחדור לתוכה ובעצם להוביל לנזילה.

טעות אנוש – גם לנו יש לפעמים חלק בהיווצרות הנזילה. במקרים רבים, במסגרת איתור נזילות בגינה איש המקצוע מגלה פגם של ממש בצנרת שנגרם כתוצאה מפגיעה בה על ידי חפץ חזק כלשהו. בדרך כלל מדובר בכלי עבודה, כמו מעדר לדוגמה. ניתן ללמוד מכך שגם כאשר אתם עובדים בגינה, חשוב לזכור שאתם לא יודעים בדיוק מה יש מתחת לרגליכם ולכן יש להיות זהירים תמיד.

קרא עוד: איתור נזילות בצנרת תת קרקעית | איתור נזילות מים בחצר

שתף:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

חברת איתור נזילות

חברת איתור נזילות – איך בוחרים?

תקלות במערכת הצנרת הביתית הן בדרך כלל תופעות מאוד לא נעימות, שמצריכות טיפול מיידי. במקרים רבים, לא מדובר בתקלות שאדם לא מיומן יכול לתקן לבד

צור איתנו קשר