יוני - שירותי אינסטלציה

פיצוץ צנרת בבניין – איך מתמודדים עם זה?

פיצוץ צנרת בבניין

דיירים בבית משותף אמנם לא בוחרים לגור יחד, אולם לעתים הם עשויים למצוא את עצמם מתאגדים בסיטואציות בלתי צפויות. בסופו של דבר, הם מתגוררים באותו מקום ומושפעים כולם מתקלות שונות שעשויות להתרחש בבניין או בסביבתו. אחד התרחישים שבמסגרתם פחות נעים להכיר את השכנים, הוא פיצוץ צנרת בבניין. לעתים קרובות תקלות בצנרת משפיעות באופן ישיר על חייהם של דיירי הבניין, ויוצרות אי נעימות זמנית שלא תמיד קל לתקן. עם זאת, חשוב להיערך גם לתרחישים כאלו ולדעת מה בדיוק יש לעשות כאשר הם קורים. לכן, ריכזנו עבורכם כמה דברים שאתם חייבים לדעת על נושא הצנרת, אם אתם מתגוררים בבניין משותף.

מהי צנרת משותפת?

בכל בניין קיימת מערכת מורכבת של צנרת מים וביוב, אשר מכילה הן צינורות משותפים והן צינורות פרטיים. הצנרת המשותפת, מוגדרת לפי האגודה לתרבות הדיור ככזו אשר משמשת את כלל דיירי הבניין או את רובם. חשוב להבין את ההבדלים מכיוון שעל ידי הבחנה זו ניתן לקבוע מי צריך לשאת בעלויות התיקון, אם קיימת תקלה בצנרת. אם התקלה מתרחשת בצנרת אשר מעבירה מים לדירה מסוימת, הרי שעל הבעלים של אותה דירה לצאת בהוצאות.

לעומת זאת, אם יש בעיה בצנרת המשותפת, הראשית, הרי שהדבר רלוונטי עבור כלל דיירי הבניין וכולם צריכים לשלם על התיקון. על מנת למנוע סכסוכי שכנים בנושא ולקבוע באופן ברור מי צריכים לשאת באחריות, חשוב להיעזר בבעל המקצוע אשר מגיע לטפל בבעיה. הוא מסוגל לזהות באיזה חלק של הצנרת מתרחשת התקלה ולאור זאת, מי צריך לשלם. כדי ליישר קו בין כלל הדיירים, יש לוודא כי אותו איש מקצוע מפיק דו"ח אשר מבהיר בדיוק מה הבעיה ושל מי האחריות.

פיצוץ צנרת בבניין – למה זה קורה?

אחת הבעיות שאתם עשויים להיתקל בהן כדיירים בבית משותף היא כמובן פיצוץ צנרת בבניין. במרבית המקרים, פיצוץ צנרת מתרחש כאשר נוצר בצינור סדק קטן, ועם הזמן זרימת המים יוצרת לחץ על הסדק, מרחיבה אותו וגורמת בסופו של דבר לפיצוץ. איך יודעים שהתרחש פיצוץ בצנרת? במקרה הטוב יותר, תשימו לב כי שעון המים מסתובב ללא הרף. הדבר מעיד על כך שהמים זורמים ללא הרף, שכן לא סביר שכלל הזרמים פתוחים בכל רגע נתון. מסיבה זו, חשוב לבדוק את שעון המים לפעמים ולשים לב כאשר הוא מתנהג בצורה חריגה. במקרה הפחות טוב, אתם עשויים לקום בוקר אחד ולגלות כי הבית, או חלקים ממנו, הוצפו במים. הדבר באופן ברור מעיד על תקלה חמורה בצנרת ובמקרים רבים תגלו כי הסיבה לכך היא פיצוץ צנרת בבניין. כך או כך, אם אתם חושדים כי התרחש פיצוץ בצנרת הבניין, יש לסגור באופן מיידי את כלל הברזים וכמובן גם את הברז המרכזי. לאחר מכן, יש להזמין איש מקצוע על מנת לטפל בבעיה בהקדם. לדוגמא כאשר יש בעיה של צנרת הבניין בתל אביב מחפשים איש מקצוע המציע שירות של עבודות אינסטלציה במרכז.

תקלות נפוצות נוספות

פיצוץ בצנרת של הבניין מהווה בהחלט תופעה לא נעימה, אולם זו לא התקלה היחידה שעשויה להופיע בצנרת הבניין שלכם. במקרים רבים, מתרחשות סתימות בצנרת הבניין. הסתימות נגרמות בדרך כלל כתוצאה מזריקת מגבונים לאסלה – מגבונים אינם מתכלים במהירות ולכן עשויים לסתום את הצנרת; מחדירת שורשי עצים לצינורות; או מהבדלי טמפרטורות משמעותיים בעונות המעבר. תרחיש אפשרי נוסף שחשוב להיות ערניים אליו הוא נזילות בצנרת. ניתן לזהות נזילה בצנרת אם חשבון המים האחרון שלכם גבוה באופן ניכר מהממוצע, או אם נפיחות, רטיבות ואפילו עובש מתחילים להופיע על הקירות.

קראו גם על: אינסטלטור פתיחת סתימות

שתף:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

חברת איתור נזילות

חברת איתור נזילות – איך בוחרים?

תקלות במערכת הצנרת הביתית הן בדרך כלל תופעות מאוד לא נעימות, שמצריכות טיפול מיידי. במקרים רבים, לא מדובר בתקלות שאדם לא מיומן יכול לתקן לבד

צור איתנו קשר